Yemek Masası Sandalyesi Nasıl Seçilir?

Sandalyeleri yok diye göz alıcı yemek masasını satın almaktan vazgeçmeyin.

  • Gündem
  • 28 Temmuz 2021
  • 15:00
Yemek Masası Sandalyesi Nasıl Seçilir?

 

Hazır bulunan masa ve sandalye takımını seçmek zorunda değilsiniz. Beğendiğiniz masayı farklı sandalyeler ile takım yapabilirsiniz. Takım yaparken sandalyelerin, masanızın ölçüsüne ve tarzına uyum sağlaması gerekir. İşte yemek masasına sandalye seçerken dikkat etmeniz gereken unsurlar:

 

Ölçülerin Uyumu

 

Rahat edebilmeniz için masa ve sandalye ölçülerinin birbiri ile uyum içinde olması gerekir. Zeminden masanın üzerine kadar ölçülerin doğru ayarlayıp, sandalyeyi ona göre seçmek önemlidir.

 

Sandalye Minderinin Yüksekliği

 

Rahatlığını kontrol ederek seçtiğiniz minderin yüksekliği ve mesafeyi ayarlayabilmek için seçtiğiniz masa ile uyumunu kontrol etmeniz gerekir. Çok sayıda yemek masası satan mağazaları gezerek fikir edinebilirsiniz.

 

Sandalye minderinin sert ya da döşemeli olup olmadığına da dikkat etmeniz gerekir. Döşemeli minderler oturdukça sıkışma gösterebilir.

 

Genişlik ve Derinlik Ayarı

 

Ölçüler sadece uyumlu yükseklikler ile ilgili değildir. Masanızın altına girebilecek uyumlu sandalyelere de ihtiyacınız olacaktır. Aksi halde yemek masasında oturanlar rahat etmeyeceklerdir. Dikdörtgen veya yuvarlak bir yemek masasının iki ucuna yerleştireceğiniz sandalyeler, masa ayaklarına çarpmadan masanın altına girmelidir.

 

Kol ve Sırt Yüksekliği Uyumu

 

Herhangi bir masa şeklinde kollu sandalye satın almayı planlıyorsanız, kol yüksekliğinin masaya çarpmadığından emin olmanız gerekir. Masaya çarpan sandalyeler, masaya zarar verebilir. Sandalye kollarının masaya vereceği hasara ek olarak, yemek yiyenler için masa yeterince yakın olmayabilir.

 

Sandalye Stili

 

Sandalye modeli de masa ile uyum içerisinde olmalıdır. Ortak uyumları olan masa ve sandalye seçmek, birlikte güzel görünmelerini sağlayacaktır. Yakaladığınız uyum ile birlikte aynı öğelerin tümünü paylaşan masa ve sandalyeleri seçmek her zaman iyi bir fikir olmayabilir.

 

Birbirinden farklı sandalye tasarımları ve aradığınız tüm mobilyalar için https://www.wehomy.com/ adresini ziyaret edebilir daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

 

 


YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

69671

Orhan Kılıç’tan 71 öğrenciye burs 

Milletvekili Kılıç: "Türkiye’nin Saadet Partisi’ne ihtiyacı var"

Kırıkkalelilere özel konser

Kırıkkale’de 73 bin trafiğe kayıtlı araç var 

Türkyılmaz, Eris varyantı şüphesiyle hastaneye kaldırıldı 

Faili meçhul hırsızlık olayları aydınlatıldı 

SIRADAKİ HABERLER