Yahşihan Belediyesin’den çevre dostu hareket

Yahşihan’da çevre kirliliğini önleme ve geri dönüşüm atıklarını ekonomiye yeniden kazandırma çalışmaları kapsamında, Yahşihan Belediyesi 3 mahalleye Mobil Atık Getirme Merkezi, 72 noktaya da geri dönüşüm sepetleri yerleştirdi.

  • Güncel Haberler
  • 21 Mart 2023
  • 17:54
Yahşihan Belediyesin’den çevre dostu hareket

ATIK OLUŞUMUZ AZALTILACAK
Yahşihan Belediyesi, Sıfır Atık Projesi kapsamında, geri kazanılabilir atıkların kaynağında ayrıştırılması için şehir merkezine ‘Mobil Atık Getirme Merkezleri’ kurmaya başladı. ‘Sıfır Atık Projesi’ çerçevesinde konumlandırılan merkezlerde küçük elektronik eşyalar, kağıt, karton, kitap, gazete, plastik atıklar, metal atıklar ve bitkisel atık yağlar amacına uygun şekilde toplanacak. Mobil Atık Getirme Merkezleri ile israfın önlenmesi, kaynakların daha verimli kullanılması, atık oluşumunun engellenmesi veya minimize edilmesi, bu atığın oluşması durumunda ise kaynağında ayrı toplanması ve geri kazanımının sağlanması amaçlanıyor. Yürütülen Sıfır Atık Projesi kapsamında ilçe merkezine belirlenen 3 ayrı noktaya konulan Mobil Atık Getirme Merkezlerinin artması için de çalışmalar yapılıyor.

“2023 YILINDA SIFIR ATIK”
Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz yapmış olduğu açıklamasında, “Çevre kirliliğinin önlenmesi ve geri dönüşüm atıklarının ekonomiye yeniden kazandırılması çalışmaları kapsamında ilçemizde 3 noktaya 'Mobil Atık Getirme Merkezi' ve 72 noktaya da geri dönüşüm sepetleri yerleştirdik. Mobil Atık Getirme Merkezlerine kağıt, karton, metal cam ve plastik atıkların yanı sıra atık piller de atılarak geri dönüşüme destek verilecek. İlçemizde 2023 yılında sıfır atık kapsamında çalışmalarımız bütün hızıyla devam edecektir.” ifadelerini kullandı.

Haber: Burak Çalışkan

İlginizi Çekebilir

Yahşihan asfaltlanıyor

İlginizi Çekebilir

Yahşihan Belediyesi kendi asfaltını üretecek 

İlginizi Çekebilir

Yahşihan Belediyesi’nden ücretsiz POMEM Kursu 

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

72817

Doğal afet için çalışmalar yapılıyor 

Yüksek Hızlı Tren, ekonomiye katkı sağladı 

Kurban Bayramı ne zaman? 2023 kurbanlık fiyatları ne kadar?

Türkyılmaz: “Geçmişi sorgulamıyoruz, geleceğe yatırım yapıyoruz”

Kutluca, “Yolumuza kararlılıkla devam edeceğiz”

Uluslararası pedallar Kırıkkale’de çevrilecek 

SIRADAKİ HABERLER