Vergi haftası nedeniyle başkan Varlı’ya ziyaret

Vergi haftası nedeniyle başkan Varlı’ya ziyaret

Kırıkkale Defterdarı İbrahim Bayraktar, 30. Vergi Haftası etkinlikleri çerçevesinde Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Varlı'yı ziyaret etti.

  • Kategori : Gündem
  • 27 Şubat 2019 Çarşamba
  • 18:00

KIRIKKALE (AA) - Kırıkkale Defterdarı İbrahim Bayraktar, 30. Vergi Haftası etkinlikleri çerçevesinde Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Varlı'yı ziyaret etti.

Bayraktar, ziyarette yaptığı konuşmada, toplumun tüm kesimlerinde vergi bilincinin geliştirilmesi ve vergiyi gönüllü olarak ödeme alışkanlığının arttırılması amacıyla her yıl şubat ayının son haftasının Vergi Haftası olarak kutlandığını söyledi.

Ülke olarak ilerlemenin yolunun bilinçli toplumu tabana yaymakla mümkün olduğunu belirten Bayraktar, "Hafta süresince toplumun tüm kesimlerine vergi bilinci oluşturmayı hedefliyoruz. Vergi mükelleflerinden oluşan bir kuruluşun idarecileri olarak memlekete faydalı olmaya çalışıyoruz." diye konuştu. 

Varlı ise vergi bilinci oluşturmanın ve kayıt dışı ekonominin önüne geçmenin mevcut vergi oranlarında indirime gidilmesiyle mümkün olacağına inandıklarını kaydetti.

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.