Vekil Önal, MKE sorunlarını konuştu

Vekil Önal, MKE sorunlarını konuştu

CHP Kırıkkale Milletvekili Ahmet Önal bugün gerçekleşen TBMM genel kurulunda Makina ve Kimya Endüstrisi ile ilgili konuştu.

  • Kategori : Siyaset
  • 14 Kasım 2018 Çarşamba
  • 17:17

CHP Kırıkkale Milletvekili Ahmet Önal yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi; “Kırıkkale’mizin can damarı olan Makine Kimya Endüstrisi Kurumuna bağlı fabrikalar maalesef eski günlerini aratıyor. Kadrolu işçiler düşük maaşlarından, ağır işçilik tazminatı alamamaktan; taşeron işçiler ise hâlen kadroya geçirilmemiş olmalarından şikâyetçiler. 2019 yılı bütçesinde KİT’lere bağlı fabrikalarda çalışan emekçi kardeşlerimize hak ettikleri zam ve tazminatları verecek misiniz? Ayrıca, söz verdiğiniz hâlde kadroya almadığınız, Makine Kimya Endüstrisi Kurumunda taşeron olarak çalışan işçi kardeşlerimize verdiğiniz kadro sözünden vaz mı geçtiniz?

Geçen hafta Millî Savunma Bakanımız Sayın Hulusi Akar ve beraberindeki kalabalık bir grup MKE fabrikalarını ziyaret etti. Bu ziyaret Kırıkkale kamuoyunda Makine Kimya fabrikalarının özelleştirilmesi için bir hazırlık olarak değerlendirildi. Sayın Bakan, MKE’yi özelleştiriyor musunuz? Kırıkkale halkı büyük bir kaygıyla bu soruların cevabını bekliyor.” dedi.

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.