Vali Makas: “Vatan, gazilerimizin en kutsal emanetidir”

Kırıkkale Valisi Mehmet Makas, 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle açıklamalarda bulundu. Makas, “Ülkesini ve bağımsızlığını her şeyden üstün tutan aziz milletimizin şanlı tarihi, bu uğurda kahramanca verilen mücadelelerle doludur” dedi.

  • Gündem
  • 18 Eylül 2023
  • 17:41
Vali Makas: “Vatan, gazilerimizin en kutsal emanetidir”

CANI PAHASINA MÜCADELE ETMİŞTİR
Makas, açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Milletimiz, var olduğu günden bu yana, ülkesine, milli ve manevi değerlerine, en önemlisi de birlik ve beraberliğine yönelen tehditlere karşı, her zaman canı pahasına mücadele etmiştir. Uğruna büyük bedeller ödenerek kazanılan bu vatan, bizlere şehit ve gazilerimizin en kutsal emanetidir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, onların paha biçilmez fedakârlıkları sayesinde, bugün güçlü bir şekilde yoluna devam etmektedir.”

EN BÜYÜK SORUMLULUĞUMUZDUR
“Gazilerimiz ve aziz şehitlerimizin yakınları milletimize tevdi edilmiş en kıymetli emanetlerdir. Vatanseverlikleri, cesaretleri ve unutulmaz hizmetleriyle örnek aldığımız gazilerimize, hak ettikleri saygı ve hürmeti göstermek hayatta kalanları hatırlamak ve sorunları ile yakından ilgilenmek toplum olarak en büyük sorumluluğumuzdur. Devletimiz, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bütün imkânlarıyla onların yanlarında olmaya devam edecektir.  
Bu anlamlı gün dolayısıyla, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmetle anıyor, hayatta olan gazilerimize ve ailelerine sağlıklı ve huzur dolu bir ömür diliyorum” dedi.


Haber: Ahmet Gökdemir 

İlginizi Çekebilir

Evdeki hastalara oy kullanma imkanı 

İlginizi Çekebilir

4. Tarım ve Hayvancılık ile Sanayi ve Endüstri Fuarı açıldı

İlginizi Çekebilir

Kırıkkale’ye mülteci girişi durduruldu

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

84053

Orhan Kılıç’tan 71 öğrenciye burs 

Milletvekili Kılıç: "Türkiye’nin Saadet Partisi’ne ihtiyacı var"

Kırıkkalelilere özel konser

Kırıkkale’de 73 bin trafiğe kayıtlı araç var 

Türkyılmaz, Eris varyantı şüphesiyle hastaneye kaldırıldı 

Faili meçhul hırsızlık olayları aydınlatıldı 

SIRADAKİ HABERLER