Türkyılmaz: “Yahşihan için mücadele eden kimseye laf söyletmem”

Türkyılmaz: “Yahşihan için mücadele eden kimseye laf söyletmem”

Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, Yahşihan’da yapılan altyapı çalışmalarını sosyal medya hesabı üzerinden eleştiren Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Onur Yüksel Bozdağ’a cevap verdi. Türkyılmaz, “Sayın başkan 2 gün susuz kaldı diye Yahşihan’ın 200 yıllık problemini çözecek çalışmaları mı durduralım” dedi.

  • Kategori : Yahşihan
  • 14 Ağustos 2020 Cuma
  • 17:29

Yahşihan’ın ilçe olduğu günden itibaren yapılamayan altyapı sorununu çözüme kavuşturmak için çalışma gerçekleştiren Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, sosyal medya hesabı üzerinden çalışmaları eleştiren CHP İl Başkanı Av. Onur Yüksel Bozdağ’a düzenlediği basın toplantısıyla cevap erdi. Türkyılmaz, “Malumunuz belediye olarak altyapı çalışmalarına başladık ve bu kapsamda son günlerde sosyal medya üzerinden ciddi şekilde karalama kampanyaları ve eleştiriler yapılıyor.  Her şeye karşı duran, yapılan hizmetlere karşı çıkan Onur Yüksel Bozdağ’a cevap vermek isteğinde bulundum.”

“Biz sosyal medyayı kullanıyoruz elimizden geldiği kadarıyla. Zaten bunların bizi anlamasını beklemiyoruz zaten anlamazlar. Yahşihan Belediyesi 12.06.1956 yılında ilçe olmuş bir yer. Yahşihan’da büyük bir altyapı sıkıntısının olduğunu ve yağan yağmurlar sonrası su kesintilerinin yaşandığının farkında vardık. Şuan yapılan çalışmalar neticesinde altyapının yüzde 20’si tamamlandı. Bu zihniyet her yerde karşımıza çıktığı gibi burada da yine yasakçıl ve itirazcıl şekilde karşımıza çıkıyor. Dün Ayasofya Cami’ni açtırmayan zihniyet, bugünde altyapının yapılmamasını istiyor.”

“Mevcut altyapı çalışmamızda, 74 adet iş makinesi (kamyon, kepçe, ekskavatör) 165 saha personeli, 3 mühendis, 2 tekniker, 3 formen çalışmakta. Yaklaşık 60 gün içerisinde 32 km içme suyu hattı, 2 km yağmur suyu hattı 9 km kanalizasyon hattı tamamlandı. Toplamda bugüne kadar 15 bin tona yakın su dağıtıldı Yahşihan halkına. Bu bizim asli görevimiz. Biz bugün altyapıyı yapmazsak 2 Ekim’de üniversite öğrencilerinin gelmesiyle birlikte Yenişehir bir kaos haline gelecek. Sen beyefendi 2 gün susuz kaldın diye Yahşihan’ın 200 yıllık geleceğini mi bekletelim. Eğer kamuoyu bunu diyorsa Başkan yapma diyorsa ben seve seve bu vanaları değiştirmeyeceğim.” 

“Pandemi sürecinde elimizden geldiği kadarıyla sahadaydık. Düne kadar biz çalışıyoruz bugün 2 gün su akmadı diye sosyal medya hesabı üzerinden siyasi amaçla halkı kin ve nefrete yönelten bu beyefendiyi şiddetle ve esefle kınıyorum. Bunların zihniyeti hep aynı. Yapılan işlere hep karşı durmak. Bizler sokak hayvanlarına kadar, ilçemizin en ücra köşesinde bütün her şeyi düşünüyoruz. Şu anda projenin yüzde 20’lik kısmı tamamlamış olup, çalışmalar devam etmektedir. Bugüne kadar Yahşihan’da iller bankası tarafından hiçbir altyapı çalışması yapılmamış. Bizim yaptığımız altyapıda her şey düşünülüyor. Eğer bugün cefa çekmezsek yarın sefa süremeyiz” dedi. Başkan Türkıylamz, konuşmaların ardından çalışmalar esnasında ortaya çıkan küflü boruları hem makamında hem de sahada gösterdi.
 

YAHŞİHAN  (2).jpeg YAHŞİHAN  (1).jpeg YAHŞİHAN  (3).jpeg YAHŞİHAN  (4).jpeg

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.