TSO mesleki eğitim merkezi hem okul hem fabrika gibi

Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası tarafından kurulan mesleki eğitim merkezinde eğitim devam ediyor. Teorik derslerin devam ettiği KMTA Lisesi’ni ve Mesleki Eğitim Merkezini ziyaret eden Yönetim Kurulu üyeleri eğitimler hakkında bilgi alıp kursiyerlerle görüştüler. 

  • Eğitim
  • 09 Ocak 2023
  • 13:14
TSO mesleki eğitim merkezi hem okul hem fabrika gibi

KURSLAR DEVAM EDİYOR 
Ticaret ve Sanayi Odası mesleki eğitim merkezinde kaynakçılık ve CNC kursları devam ediyor.  TSO Başkanı Ahmet Varlı, Başkan Yardımcısı Ali Dolu, Yönetim Kurulu üyeleri Muzaffer İlhan, Bilal Demircan, Bülent Yıldırım, Hakan Şahin ve Genel Sekreteri Ahmet Şerbetçioğlu teorik derslerin devam ettiği eğitim merkezini ziyaret ettiler. Heyet, Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolüyle idaresi TSO’ya devrolan Kırıkkale Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret ederek okul müdürü Çetin Yıldız ve görevli eğitimcilerden bilgi aldılar. 


NİTELİKLİ ELEMANLAR YETİŞİYOR 
Yahşihan İlçe Milli Eğitim Müdürü Haluk Özdemir’in de katıldığı ziyarette deneyim ve tecrübelerini kursiyerlerle paylaşan Varlı, işini iyi öğrenen ve hakkıyla yerine getirenlerin işsiz kalmayacağını, nitelikli elemanların her zaman aranan elemanlar olduklarını söyledi.  KMTAL ziyaretinin ardından Yahşihan Küçük Sanayi Sitesinde bulunan, TSO’ya ait Mesleki Eğitim Merkezini ziyaret eden yönetim kurulu üyeleri, burada bulunan makine ve teçhizatları incelediler. 


FARKLI ALANLARDA KURSLAR AÇILACAK 
Mesleki eğitim merkezinin donanım ve teknik açıdan eğitimlerin yanında piyasaya da iş yapabilecek durumda olduğunu ifade eden Varlı, kaynakçılık ve CNC kurslarının yanında farklı alanlarda da kurslar açmak için çalışmalar yapıldığını söyledi. Şu ana kadar 73 kursiyerin mezun olarak belgelerini aldıklarını, 33 kursiyerin de eğitimlerinin devam ettiğini ifade eden Varlı, eğitim merkezine ilginin çok yüksek olduğunu 158 adayın ders başı yapmak için sırada beklediğini söyledi.  

Haber: Ahmet Gökdemir 

 

 

 

 


 

İlginizi Çekebilir

Vatandaşlara şeker ve tansiyon ölçümü yapıldı

İlginizi Çekebilir

TSO meclis üyelerine KOBİGEL detayları anlatıldı

İlginizi Çekebilir

Kadınlar, SODAM ile mesleki donanım kazanacak 

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

36501

Çiftçi: “Kadınların sesi olacağız”

3. Lig Basketbol maçları başlıyor

Yüksek Hızlı Tren seferleri için geri sayım 

Kurnaz’dan Kırıkkale’ye dünya şampiyonluğu hediyesi 

Taşkın: “Bütün mücadelemiz Kırıkkale için olacak”

Park halindeki dolmuş ve traktör yandı

SIRADAKİ HABERLER