Telefoncu, “Eğitimin başarısı için birilerinin canını acıtacağız”

Kırıkkale Milli Eğitim eski Müdürü Yusuf Tüfekçi’nin merkeze alınmasının ardından, Kırıkkale Milli Eğitim Müdürlüğü görevine atanan Hayati Telefoncu, Kırıkkaleli basın mensupları ile bir araya geldi. Basın mensuplarına eğitim ile ilgili yapılacak projelerden bahseden Telefoncu, “Eğitimin başarısı için birilerinin canını acıtacağız” dedi. 

  • Eğitim
  • 11 Mayıs 2022
  • 12:45
Telefoncu, “Eğitimin başarısı için birilerinin canını acıtacağız”

"HER YIL BİN ÖĞRENCİ AZALIYOR"
Kırıkkale’de yaklaşık 50 bin 500 öğrenci olduğunu ancak bu sayının her geçen gün yıl bin öğrenci azaldığını belirten Telefoncu, “Kırıkkale’nin okula ihtiyacı yok. Kırıkkale’nin eğitimde yatırıma ihtiyacı var. Kırıkkale’de yaklaşık 50 bin 500 öğrenci var. Kırıkkale’de yabancı öğrenci sayışı artmasına rağmen, geneldeki öğrenci sayısı her yıl bin kadar azalıyor. Çünkü Kırıkkale göç veren bir şehir. Bu nedenle Kırıkkale’nin yeni bir okula ihtiyacı yok. 

"OKULLARIMIZIN GÜÇLENDİRİLMEYE İHTİYACI VAR"
Okulların güçlendirilmeye ihtiyacı olduğunu belirten İl Milli Eğitim Müdürü Telefoncu, “Okulların yarısı eski, 18 tane okulumuzu 90 günlük yaz tatili içerisinde güçlendireceğiz. Kırıkkale’de 3 sene önce yıkılmış ve geri yapılmamış okullar var. O çocuklar 3 sene boyunca başka okullarda misafir olmuş ancak daha okul için kazma vurulmamış. İl Özel İdare’nin yaptığı ihaleler 10 gün içerisinde bitiyor. Biz okulların kapanmasının ardından kazmayı vuracağız. 

“ATATÜRK İLKOKULU KOMPLE YIKILACAK”
“Atatürk İlkokulu’nu komple yıkıyoruz. Yerine 32 derslikli yeni, güzel bir okul yapacağız. Bütün ilçelerimizde, bütün okulları tek tek gezeceğiz. Bazı okullarımızda yıkım kararı çıktı. Ama biz senenin sonunu bekliyoruz. Ben memurum buraya atandım. Bu işin sonunda ‘Allah razı olsun’ dedirtmek için elimden geleni yapacağım. Benim işim eğitim, başka bir işim yok. Hepimiz birbirimize destek vereceğiz. 

“70 OKULUMUZ ESKİ”
“Mühendislerimizin bize getirdiği raporda yaklaşık 70 okulumuz eski olduğunu gördük. Bu okulların derhal güçlendirilmesi lazım. Yaklaşık 5-6 okulumuzun yıkılması gerekiyor. Biz okulları sadece güçlendirmeyeceğiz, aynı zamanda eğitime katkı sağlayacak fiziki onarım yapacağız. 

“EĞİTİMİN BAŞARISI İÇİN BİRİLERİNİN CANINI YAKACAĞIZ”
“Eğitim için birilerinin canını yakacağız. Ben öğretmenlerimin canını yakmak istemem ama bazı şeyleri göze almak gerekiyor. Bizim amacımız Türkiye Cumhuriyet Devleti’ne yakışır insan yetiştirmek.” 
 

Haber: Burak Çalışkan

İlginizi Çekebilir

İyi tatiller çocuklar, 46 bin 763 öğrenci karne alacak 

İlginizi Çekebilir

Telefoncu, “Eğitimin başarısı için birilerinin canını acıtacağız”

İlginizi Çekebilir

Uzman akademisyenlerce uygulamalar görüşüldü

Hacılar okul yaptırma dernek başkanı vehbi özer
Sevgili müdürüm öncelikle hayırlı olsun hoş geldiniz bizim 7 yıldır çözülemeyen sorunumuz var inşallah siz bir çözüm olursunuz saygılarımla

Sıradan biri
Türkiye Cumhuriyetine yakışır insan yetiştirmek öğretmenin (gerekirse) canını yakmakla mı düzelir yoksa 9-10 zayıflı öğrenciyi not ortalamasıyla bir üst sınıfa geçiren sistemi onarmakla mı düzelir? Tedaviyi doğru yapmak için teşhisi (tanıyı) doğru koymak gerekir! Ya da illa öğretmenden başlanacaksa o zaman “doğru yere doğru idari kadro atanmış mı?” Sorusuyla işe başlanabilir. Sadece örnek olsun diye konuyu açayım; İmam Hatip Lisesine matematikçi, Meslek Lisesine edebiyatçı, Fen Lisesine tarihçi, Güzel Sanatlara beden eğitimi öğretmeni idareci olarak atanırsa o müdür okulun niteliğini tanıyana kadar minimum 2 yıl boşa gider! Bu 2 yılda da kendi kafasına göre uyguladığı sistem mobingi doğurur. Mobingin olduğu yerde de eğitim motivasyonu ve iş barışı bozulur! Suçlu kim? Tabiki liyakatsız “öğretmen!” O zaman mantık şunu gerektirmez mi; her şey mükemmel hep öğretmen günah keçisiyse YÖK ile istişare toplantıları yapılarak “Eğitim Fakültelerinin ve formasyon veren lisans düzeyi kurumların daha nitelikli öğretmen yetiştirmeleri konusunda” tavsiyeler verilebilir! Tek suçlu öğretmen değildir! Herkes suçu birazda kendinde aramalıdır!

Bilinçli Veli
"Birilerinin canını yakacağız" demek bir Milli Eğitim Müdürü için büyük talihsizlik. Hele de kastettiği öğretmenler olunca ne yazık ki olayı tam kavrayamamış olduğu anlaşılıyor.

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

25449

Mirası paylaşamıyoruz 

Kaba doğum hızımız azalıyor! Kırıkkale’nin nüfusu eriyor!

PERKOTEK Plaka Tanıma Sistemi

Motorinin litre fiyatına 2 lira 50 kuruş indirim

Arıcıların tercihi Kırıkkale

Çılgın Kırıkkaleli 19 saatte 160 kilometre koştu

SIRADAKİ HABERLER