Sağlık Bakanlığı 12 bin personel alacak! Mülakat yok!

Sağlık Bakanlığı 12 bin personel alacak! Mülakat yok!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, 12 bin sağlık personeli alınacağını ve atamalarda mülakat yapılmayacağını duyurdu. 

  • Kategori : Sağlık
  • 24 Kasım 2020 Salı
  • 10:14

7 BİN HEMŞİRE ALINACAK
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Twitter hesabından yaptığı paylaşım ile 14 ayrı branşta, 12 bin sağlık personeli alınacağını duyurdu. Sağlık Bakanlığı bünyesinde yapılacak olan alımda, 12 bin personelin 7000’inin hemşire, bin 700’ünün ise ebe olacağı belirtildi. Geriye kalan 2 bin 864’ün personel alımının ise Sağlık Teknikeri / Teknisyeni olmak üzere Psikolog, Sosyal Çalışmacı, Biyolog, Odyolog, Çocuk Gelişimcisi, Diyetisyen, Fizyoterapist, İş ve Uğraşı Terapisti, Dil ve Konuşma Terapisti, Perfüzyonist ve Sağlık Fizikçisi unvanlarından yapılacağı belirtildi. Ayrıca personel alımında mülakat yapılmayacağı, alımların KPSS puanına göre ÖSYM tarafından merkezi yerleştirme ile yapılacağı belirtildi. 

TERCİH KILAVUZU ÖSYM ÜZERİNDEN YAYIMLANACAK
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, konuya ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Bakanlığımız taşra teşkilatı hizmet birimlerinde istihdam edilmek üzere, KPSS puanına göre ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile 12 bin sözleşmeli sağlık personeli alıyoruz. 7.000'i Hemşire, 1.700'ü Ebe ve 2.864'ü Sağlık Teknikeri/Teknisyeni olmak üzere Psikolog, Sosyal Çalışmacı, Biyolog, Odyolog, Çocuk Gelişimcisi, Diyetisyen, Fizyoterapist, İş ve Uğraşı Terapisti, Dil ve Konuşma Terapisti, Perfüzyonist ve Sağlık Fizikçisi unvanlarında alım yapılacak. 12.000 pozisyonun il ve sağlık tesisi dağılımının da yer aldığı listeler, ÖSYM Başkanlığına teslim edildi. Gerekli hazırlıklar yapıldıktan sonra Tercih Kılavuzu, ÖSYM'nin internet sitesi üzerinden yayınlanacak ve adaylar tercihlerini bu Kılavuzda belirtilen tarihler arasında yapabilecek. ÖSYM tarafından merkezi yerleştirme ile yapılacak olan atamalarda mülakat olmayacak. Duyurular, Bakanlığımızın Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve ÖSYM internet adresinden takip edilebilir. Covid-19 salgınıyla mücadele ettiğimiz bu zor dönemde, bu atamaların bize güç katacağına ve vatandaşlarımıza daha nitelikli sağlık hizmeti sunulmasında önemli katkılar sağlayacağına inanıyorum. Sağlık camiamıza hayırlı olsun.”
 

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.