Öztürk’ten dikkat çeken anlamlı çağrı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Kırıkkale Milletvekili Av. Halil Öztürk, TBMM’de özel bir açıklama yaparak, okulların açılmasına çok az kala, okul ihtiyaçları konusunda ‘imkânı olanları, imkânı olmayanlara yardıma’ çağırdı.

  • Siyaset
  • 06 Eylül 2022
  • 12:25
Öztürk’ten dikkat çeken anlamlı çağrı

İMKÂNI OLANI SEFERBERLİĞE DAVET EDİYORUM

MHP milletvekili Av. Halil Öztürk açıklamasında herkesin bir dönem öğrenci olduğunu hatırlatarak; “Hepimizin öğrencilik yılları oldu, imkânsızlıkla geçen dönemlerimiz oldu. Benim gibi bu sıkıntılı günlerini kimsenin unutamayacağını düşünüyorum. Ve bu minvalde; elinde imkân olan her bir hemşehrimizi, okul araç-gereç, kıyafet konusunda imkânı olmayanlara yardıma, katkıya adeta seferberliğe davet ediyorum.” diyerek, çağrısının Kırıkkale’de yankı bulacağını beklediğini söyledi.

BUGÜNÜN ÖĞRENCİLERİ GELECEĞİMİZİN TEMİNATLARI

Her öğrenci gördüğünde acaba büyüyünce ne olacağını düşünmeden edemediğini ifade eden milletvekili Öztürk, açıklamasını şu şekilde sürdürdü: “Gerek saha çalışmalarımızda, gerekse sosyal yaşamımızda bir öğrenci gördüğümde ilk aklıma gelen büyüyünce ne olacağıdır. Belki de geleceğin ünlü bir tıp profesörü, dünya çapında ödüle layık görülen bir araştırmacı, yeni bir keşif bulan bilim adamı, alanında söz sahibi olmuş saygın bir yatırımcı ve daha neler neler. Bu bakımdan rast geldiğim her öğrenciye karınca kararınca katkıda bulunmaya gayret gösteriyorum. Bu yüzden önümüzdeki hafta okullar açılmadan, Kırıkkale’ce karınca kararınca çevremizdeki imkânı olmayan öğrenci kardeşlerimize veya ailelerine katkı ve destek sunabilirsek, inanıyorum ki Allah katında da hayırlı bir iş yapmış olacağız. Kırıkkale hayrı ve dolayısıyla paylaşmayı sever. Haydi, Kırıkkale’m el ele verelim, öğrencilerimizin ihtiyaçlarını karşılayalım” dedi.   

Haber: Süleyman Ok (Stajyer)

 

İlginizi Çekebilir

Milli Eğitim Müdürlüğü’ne destek 

İlginizi Çekebilir

Öztürk, Kırıkkale’nin ihtiyaçlarını TBMM’ye taşıdı

İlginizi Çekebilir

Öztürk, küçük sanayi esnafının beklentilerini dile getirdi

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

48763

Ağzınız soğan koksun korkmayın!

Cipsin içerisinden fare çıktı!

Unutulmaz şarkıların sanatçısı Ertan Erşan

Aslan: “Kırıkkale Üniversitesi hedeflerine başarıyla ilerliyor”

Hafızlık Kuran Kursu’nun yüzde 90’ı tamam 

İç Anadolu’nun en kapsamlı Bilim Merkezi, Kırıkkale’de 

SIRADAKİ HABERLER