Öztürk: “CHP Kırıkkale teşkilatı kafasını kumdan çıkarsın!”

MHP Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Milletvekili Av. Halil Öztürk, Cumhuriyet Halk Partisi Kırıkkale İl Teşkilatı’nı eleştirdi. Öztürk, “Kırıkkale halkı sizlerden bazı sorulara cevap bekliyor. Kafanızı artık kumdan çıkartın, bazı şeyleri görmezden gelmeyin” dedi. 

  • Siyaset
  • 28 Eylül 2022
  • 12:45
Öztürk: “CHP Kırıkkale teşkilatı kafasını kumdan çıkarsın!”

CEVAP BEKLEYEN SORULAR VAR
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Milletvekili Av. Halil Öztürk,  “Kırıkkale CHP’ye yönelttiğimiz sorulara cevap veremeyenler, yalan haberlere sarılmış. Tüm Türkiye gibi Kırıkkale de aşağıdaki sorulara cevap bekliyor eyy CHP yönetimi, Kırıkkale CHP Milletvekili ve yöneticileri.” diyerek, cevap bekleyen soruları kamuoyu ile paylaştı.

ÖZTÜRK: “KIRIKKALE’DEN OY İSTEYECEK CHP’LİLERE SORUYORUZ”

1-) 28 Mayıs 2022’de genel başkanınızın “Osman Kavala ve Selahattin Demirtaş serbest kalsın istiyorsanız CHP’ye oy vereceksiniz.” demesinden Kırıkkale ne anlamalıdır?

2-) ‘YPG ve PYD için vatanını korumak üzere biraraya gelen insanlar topluluğu’ diyen Genel Başkanınız hakkında kamuoyuna bir özür borçlu değil misiniz?

3-) CHP Genel Başkanınız Selahattin Demirtaş’ın göğsüne neden şeref madalyası takacak? Bunu Kırıkkale’ye açıklayın.

4-) CHP İstanbul milletvekiliniz Gürsel Tekin’in iktidar olduklarında HDP’ye bakanlık veririz dedi. Kırıkkale’ye açıklayın HDP’ye Bakanlık verecek misiniz? 

5-) CHP Genel Merkez parti meclisi Üyesinin ‘Diyarbakır kürdistanın bir parçasıdır’ açıklamasını nasıl izah ediyorsunuz?

6-) CHP İstanbul milletvekiliniz Sezgin Tanrıkulu’nun “Atatürk katildir… Atatürk Dersim’de katliam yaptı. CHP adına söylüyorum, Atatürk adına özür dilerim.” sözü halen Kırıkkalelilerin hafızalarında, siz yine sessizsiniz, neden?  

7-) Yine Sezgin Tanrıkulu’nun; ‘iktidara geldiğimizde İHA, SİHA üretimini durduracağız’ yönündeki açıklamasından siz ne anlıyorsunuz? 

8-) Bir zamanlar genel başkan yardımcınız olan bir başka CHP İstanbul milletvekilinizin ‘Maalesef Türkiye Azerbaycan’a yardım ediyor’, ‘Türkiye Libya’da yayılmacı politika izliyor’ sözlerini Kırıkkale’ye nasıl açıklayacaksınız?”

9-)  Mersin’de polisevine düzenlenen saldırıyı gerçekleştiren PKK’lı terörist Dilşah Ercan'ın CHP'nin raporunda 'gazeteci' olarak tanımlanmasını Kırıkkaleli hemşehrilerimize gelin izah edin? şeklinde sorular yönelten Öztürk, hem MHP’nin hem de Kırıkkalelilerin ısrarla cevap beklediğini savundu. 


KIRIKKALE’DE ALGI YARATAMAZLAR
Öztürk,  “MHP’nin ‘Üretken Belediyecilik’ anlayışı Türkiye’nin her bir yerinde övgüyle konuşulurken, duydum ki CHP Kırıkkale Milletvekili ve İl Yönetimi bizim belediyemize yönelik kurgulanan ve halen yargı sürecinde olan yalan haberlere sarılarak, akıllarınca gündem yaratmaya çalışmaktadırlar. Belediye Başkanı yalan, dolan haberlerin sorumluları hakkında cumhuriyet savcılığına herkesten önce suç duyurusunda bulunmuştur.” diyerek, Kırıkkale’deyken sözde millî, Ankara’da gayri milli duruşu olanlara Kırıkkale’den oy çıkmayacağını iddia etti.
 

İlginizi Çekebilir

Başkan Saygılı’dan Komedyene tepki 

İlginizi Çekebilir

Türkyılmaz’dan Bahçeli’ye anlamlı hediye 

İlginizi Çekebilir

Öztürk: “CHP ve HDP, TBMM’de PKK’ya sahip çıktı!”

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

94130

HIV enfeksiyonu yayılmaya devam ediyor

Millet bahçesinin açılışına çok az kaldı

Kontrolden çıkan otomobil iş yerine girdi!

Park halindeyken yanan otomobil kullanılamaz hale geldi

Geleceğin meslekleri

Fikret Karabudak Stadyumu yenilenecek

SIRADAKİ HABERLER