Önal; “Sayın Can’ı kınıyorum!”

Önal; “Sayın Can’ı kınıyorum!”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırıkkale Milletvekili Ahmet Önal, AK Parti Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can’ın yapmış olduğu sosyal medya paylaşımını kınadı. 

  • Kategori : Siyaset
  • 28 Nisan 2020 Salı
  • 14:46

ERDOĞAN’IN PUANLARI YİNE ARTIYOR”
Ak Parti Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can, 25 Nisan tarihinde, sosyal medya hesabından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın koronavirüsle mücadelesine yönelik bir paylaşım yaptı. Can yaptığı paylaşımda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ve 25 Nisan’a ait koronavirüs tablosunun fotoğrafını paylaşarak “Bugün Erdoğan'ın puanları yine artıyor. Kabul etseniz de etmeseniz de hoşunuza gitse de gitmese de koronavirüsle mücadele başarısı bütün dünya ve milletimizce takdirle onaylanmıştır Nokta” ifadelerini kullandı.

“SON DERECE YANLIŞ VE ÜZÜCÜ”
CHP Kırıkkale Milletvekili Ahmet Önal ise yapılan bu paylaşıma tepki gösterdi. “Ülkemiz 2 aya yakın süredir bu virüsle mücadele ederken, Can tüm bunları görmezden gelip, bu ortamdan bile siyasi rant elde etmeye çalışıyor” diyerek tepki gösteren Önal, bu durumun son derece yanlış ve üzücü olduğunu belirtti. 

“SİYASİ RANT ELDE ETMEYE ÇALIŞMASI DÜŞÜNDÜRÜCÜDÜR”
Konuya ilişkin bir basın açıklaması yapan Milletvekili Önal şu ifadelere yer verdi;
“AK Parti Kırıkkale Milletvekili Sayın Ramazan Can, 25 Nisan tarihli sosyal medya paylaşımında, ''Bugün Erdoğan'ın puanları yine artıyor. Kabul etseniz de etmeseniz de hoşunuza gitse de gitmese de koronavirüsle mücadele başarısı bütün dünya ve milletimizce takdirle onaylanmıştır Nokta'' şeklinde paylaşımda bulunmuştur. Sayın Can'ın bu açıklamaları son derece yanlış ve üzücüdür. Ülkemiz 2 aya yakın süredir bu virüsle mücadele ederken, insanlarınız hastanelerde, evlerinde bu hastalıktan kurtulmaya çalışırken, sağlık çalışanlarımız insan üstü gayret göstererek mücadele ederken, sayın Can’ın tüm bunları görmezden gelip, bu ortamdan bile siyasi rant elde etmeye çalışması hem üzücü hem de düşündürücüdür.”

“TÜRKİYE’DE ELEŞTİRİ KONUSU OLMUŞTUR”
“Daha önce meclise sunduğu birçok yasa teklifi ile toplumda ciddi eleştirilere uğrayan Sayın Can, aslında bu açıklamaları ile yine şaşırtmamıştır. Bu hastalıktan milletimizin biran önce kurtulması için çalışma yapması, toplumumuzun moral ve motivasyonunu yükseltmesi gereken bir siyasinin, tüm bunları unutup bir de siyasi rant odaklı açıklama yapması bir kez daha Kırıkkale de ve tüm Türkiye’de eleştiri konusu olmuştur.”

“ÖZÜR DİLEMEYE DAVET EDİYORUZ”
“Bugün berberinden lokantacısına, konfeksiyoncusundan mağazasına neredeyse tüm iş yerleri kapalıdır. İşten çıkartılan ya da ücretsiz izne gönderilen yüz binlerce emekçi hayat mücadelesi vermekte, çoluğunun çocuğunun rızkını karşılamaya çalışmaktadır. Uzun yıllardır iktidar partisinin milletvekili olan Sayın Can'ın bu problemlere yoğunlaşması gerekirken nelerle uğraştığını Kırıkkale kamuoyu yakından takip etmektedir. Bir kez daha Sayın Can' ı bu açıklamalarından dolayı kınıyor, kedisini kamuoyundan özür dilemeye davet ediyoruz.”

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.