Öğrenciler sebze ve meyve tohumlarını toprakla buluşturdu

Kırıkkale Valiliği bünyesinde hayata geçirilen Obaköy Çocuk Tarım Akademisi'ne götürülen ilkokul ve anasınıfı öğrencileri, hazırlanan proje kapsamında tohumları toprakla buluşturdu.

  • Eğitim
  • 22 Nisan 2022
  • 12:16
Öğrenciler sebze ve meyve tohumlarını toprakla buluşturdu

RENKLİ GÖRÜNTÜLER OLUŞTU 
Önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da Millî Eğitim Müdürlüğü ve İl Tarım ve Orman Müdürlüğü koordinesinde ortaklaşa hazırlanan program kapsamında öğrenciler dönüşümlü olarak Obaköy Tarım Akademisi'ndeki etkinliklere katılmaya başladı. Sulakyurt Cumhuriyet İlkokulu tarafından hazırlanan eTwinning projesi kapsamında ilkokul ve anasınıfı öğrencileri, toprak bilincini ve doğa sevgisini aşılamak amacıyla Obaköy Çocuk Tarım Akademisi'ne götürüldü.


TOHUM DİKİMİNE EŞLİK ETTİ
Bir grup öğrenciye önce tohumun nasıl dikilmesi gerektiği konusunda bilgiler verildi. Öğrenciler, yerleşkede oluşturulan özel bahçelerdeki dikim alanlarına çapa yaptıktan sonra sebze ve meyve tohumlarını toprakla buluşturdu. Millî Eğitim Müdürü Hayati Telefoncu ve İl Tarım ve Orman Müdürü Sırrı Yılmaz, Şube Müdürü Muhammet Yılmaz ile beraberindekiler, öğrencilerin yerleşkedeki doğa gezisine ve tohum dikimine eşlik etti.


DOĞAL ORTAMDA BİR ARAYA GELDİK
Millî Eğitim Müdürü Telefoncu yaptığı açıklamada, öğrencilerin küçük yaşlarda toprak ve çevre bilinciyle tanıştırılması gerektiğini söyledi. Öğrencilere sebze ve meyveleri yetiştirme aşamaları hakkında da bilgilendirme yaptıklarını anlatan Telefoncu, "Öğrencilerimizle bugün güzel havanın da etkisiyle doğal ortamda bir araya geldik. Burada amacımız çocuklara tarımı sevdirerek öğretmek. Toprağı, bitkiyi ve doğayı tanıtmak ve çocuklardaki çevreyi, yeşili koruma bilincini daha da geliştirmek istiyoruz. Ayrıca sofraya gelen gıdaların bütün üretim aşamaları konusunda da çocuklara bilgi vermek istedik." dedi. Telefoncu, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile işbirliği içinde farklı kademelerdeki öğrencilerin de zaman zaman Obaköy Çocuk Tarım Akademisi'ne götürüleceğini böylelikte öğrencilere tarım konusunda uygulamalı bilgilendirmeler yapılacağını sözlerine ekledi.


Haber: Ahmet Gökdemir 
 

İlginizi Çekebilir

Nevruz, baharın müjdeleyicisidir 

İlginizi Çekebilir

Beethoven Gecesi düzenlendi

İlginizi Çekebilir

Kapınızdayız projesi başladı 

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

64131

Arıcıların tercihi Kırıkkale

Çılgın Kırıkkaleli 19 saatte 160 kilometre koştu

Vekalet yoluyla kurban kesim organizasyonu başladı 

İYİ gençler vatandaşın sorunlarını dinliyor 

Okullarda yaz etkinlikleri kursu başladı

Üniversite öğrencisinin ölümüne ilişkin davada keşif yapılacak

SIRADAKİ HABERLER