Muhtarlara bilgisayar kursu

Muhtarlara bilgisayar kursu

Kırıkkale Merkez ilçeye bağlı köy ve mahalle muhtarlarına yönelik olarak Bilgisayar Kursu düzenlendi.

  • Kategori : 3. Sayfa
  • 19 Temmuz 2019 Cuma
  • 18:41

Kırıkkale Merkez ilçeye bağlı köy ve mahalle muhtarlarına yönelik olarak Bilgisayar Kursu düzenlendi.

YETKİLİLERDEN BİLGİ ALDI

10-24 Temmuz 2019 tarihleri arasında Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünde açılan ve 39 muhtarın devam ettiği kursu ziyaret eden Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, sınıflarda bilgisayar eğitimi alan muhtarlarla bir süre sohbet ederek, yetkililerden bilgi aldı. Daha sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali Sezer, Muhtarların devletin halka yansıyan en yakın yüzü konumunda olduğunu söyledi.

ARTIK DİJİTAL HİZMET DÖNEMİ

31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimleri sonrası yeni ve yeniden seçilen muhtarlara yönelik olarak Hizmet içi eğitim düzenlendiğini,  eğitimin ikinci basamağı olarak da muhtarlara yönelik Bilgisayar kursu başlatıldığını kaydeden Vali Sezer “ Dönem artık dijital hizmet dönemi. Bütün hizmetler dijital ortamda vatandaşlara sunuluyor. Eski klasik yönetim şekli değişti. Dolayısıyla muhtarlarımızın da teknolojiyi en iyi şekilde kullanıp vatandaşlarımıza daha iyi hizmet vermesi maksadıyla bu kursu açtık. Bilgisayar kursu ile birlikte e-Devlet kapısından CİMER’e, Açık Kapı Sisteminden Muhtar Bilgi Sistemine, Adres Kayıt Sistemine kadar bütün sistemleri muhtarlarımıza gösteriyoruz.

MUHTARLARIMIZLA BİRLİKTE YÜRÜTÜYORUZ

Temel amaç mahallemizde hizmet yarışı ve daha çok vatandaşımıza ulaşma ve devrin dilini kullanabilme. Birçok projeyi mahalle bazında muhtarlarımızla birlikte yürütüyoruz. Dolayısıyla bu elzem bir durumdu. Bu birinci boyut ikinci boyutta muhtarlarımıza teknolojiyi daha ileri boyutlarda kullanmalarını sağlayacak programlar düşünüyoruz “ dedi. Tüm Muhtarlar Derneği Başkanı Ağa Pehlivanlı’da, Bilgisayar Kursunun muhtarlara önemli katkı sağladığını belirterek, ilgi ve desteklerinden dolayı Vali Sezer’e teşekkür etti.

Kaynak: Kırıkkale Valiliği

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.