Motorlu kuryelere yönelik bilgilendirme eğitimi verildi

2022 yılı Trafik Haftası kapsamında, motorlu kuryelere yönelik bilgilendirme eğitimi verildi. Kırıkkale İl Emniyet Müdürlüğü’nde verilen eğitimde, motorlu kuryelerin işlerini daha güvenli bir şekilde yapması amaçlandı.

  • Güncel Haberler
  • 10 Mayıs 2022
  • 17:53
Motorlu kuryelere yönelik bilgilendirme eğitimi verildi

CAN KAYIPLARI YÜZDE 50 AZALACAK
İnternet üzerinden alışverişin her geçen gün daha yaygın hale gelmesi ile birlikte motorlu kuryelerin sayısında artış yaşanmaya başladı. Kırıkkale İl Emniyet Genel Müdürlüğü ise motorlu kuryelerin trafikte daha güvende olabilmeleri için eğitim düzenledi. Can kayıplarının yüzde 50 oranında azaltılmasının hedeflendiği eğitimde, 2021-2030 Karayolu Trafik Güvenliği Stratejisi Belgesi ile 2021–2023 Karayolu Trafik Güvenliği Eylem Planı, 2021/2 sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelgesi olarak yayınlandı. Ayrıca motosiklet sürücülerinin güvenliği konusu, ‘Öncelikli Müdahale Edilecek Alanlar’ başlığı altında yer aldı.

KURALLAR HAKKINDA BİLGİLENDİRME YAPILDI
Motorlu kuryelere yönelik düzenlenen eğitime Kırıkkale’de faaliyet gösteren 10 ayrı firmadan toplam 25 motorlu kurye katılım sağladı. Eğitim kapsamında motorlu kuryelerin trafikte sıklıkla uymadığı kask kullanmama, kırmızı ışık ihlali, ters istikametten araç kullanmak, yaya yolu üzerinde araç kullanmak, hız ihlali, tehlikeli şerit değiştirmek, tescilsiz araç kullanmak gibi trafik kurallarına yönelik bilgilendirme yapıldı.
 

Haber: Burak Çalışkan

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

70076

Mirası paylaşamıyoruz 

Kaba doğum hızımız azalıyor! Kırıkkale’nin nüfusu eriyor!

PERKOTEK Plaka Tanıma Sistemi

Motorinin litre fiyatına 2 lira 50 kuruş indirim

Arıcıların tercihi Kırıkkale

Çılgın Kırıkkaleli 19 saatte 160 kilometre koştu

SIRADAKİ HABERLER