Millî Eğitim Müdürü Telefoncu: "Yeni eğitim öğretim dönemi için hazırlıklarımızı tamamladık"   

Yeni eğitim öğretim yılı öncesinde düzenlenen toplantıda konuşan Milli Eğitim Müdürü Hayati Telefoncu, "Onarımlar, boya badana, doğalgaz dönüşümleri, çevre düzenlemeleri, güçlendirmeler, köy yaşam merkezleri, anaokulları gibi tüm okullarımızda yeni bir dönem için hazırlıklarımızı tamamladık" dedi. 

  • Eğitim
  • 07 Eylül 2023
  • 10:30
Millî Eğitim Müdürü Telefoncu: "Yeni eğitim öğretim dönemi için hazırlıklarımızı tamamladık"   

TÜM HAZIRLIKLAR TAMAMLANDI
Kırıkkale Milli Eğitim Müdürü Hayati Telefoncu, yeni eğitim öğretim dönemi öncesinde ilçe milli eğitim müdürleri ve okul müdürleriyle bir araya gelerek değerlendirme toplantısı yaptı. Kırıkkale Valiliği Konferans Salonu'nda düzenlenen toplantı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Toplantıda konuşan Telefoncu, geçen eğitim öğretim yılını başarı ile tamamladıklarını, yeni döneme yönelik ise tüm hazırlıkların tamamlandığını söyledi. 

11 EYLÜL GÜNÜ TÜM KADEMELERDEKİ ÖĞRENCİLERİMİZLE BULUŞACAĞIZ
Okul yöneticileriyle okulların durumunu bir kez daha gözden geçirmek için değerlendirmelerde bulunduklarını belirten Telefoncu, "Yeni bir dönemin heyecan ve mutluluğunu yaşıyoruz. 11 Eylül günü tüm kademelerdeki öğrencilerimizle buluşacağız" dedi. 
Geçen eğitim öğretim döneminde kentte önemli adımlar atıldığını hatırlatan Telefoncu, şöyle konuştu, "Okullarımız, kütüphanelerimiz, eğitim ortamlarımız adeta yepyeni bir görünüme kavuşturuldu. Her kademedeki okullarımıza gönderilen ödenekler sayesinde okullarımızda önemli değişiklikler yaptık. Onarımlar, boya badana, doğalgaz dönüşümleri, çevre düzenlemeleri, güçlendirmeler, köy yaşam merkezleri, anaokulları gibi tüm okullarımızda yeni bir dönem için hazırlıklarımızı tamamladık diye konuştu. 

BAŞARILARI HER GEÇEN GÜN İLERLEYECEK
Okulların 11 Eylül Pazartesi günü itibariyle eğitim öğretime sorunsuz şekilde başlaması için büyük bir titizlik gösterdiklerine dikkat çeken Telefoncu, "Eğitim öğretimin başlamasıyla birlikte tüm öğrencimizi çeşitli etkinliklerle karşılayarak onları sınıflara alacağız. Zaten uyum haftası olması dolayısıyla öğrencilerimizin bir kısmını okullarımızla buluşturduk. Öğrencilerimiz bu yıl da sınıflarına girdiklerinde bakanlık tarafından gönderilen ücretsiz ders kitapları ve yardımcı kaynak eserleri sıralarının üzerinde bulacak. Öğrencilerimizin öğretmenlerine, arkadaşlarına, okullarına kavuşma heyecanı bizim için büyük önem taşıyor. Bundan sonraki süreçte ise öğrencilerimizin gelişim ve başarılarına odaklanmak için müfredat istikametinde konular her geçen gün ilerleyecek. Öğrencilerimizin eğitimlerini olumsuz yönde etkileyebilecek en küçük bir ihtimali dahi değerlendirerek kayda değer görüp, gerekli tedbirleri almış olduk. Bu konuda herkese önemli görevler düşüyor" şeklinde konuştu.  

Kaynak: İHA

İlginizi Çekebilir

İyi tatiller çocuklar, 46 bin 763 öğrenci karne alacak 

İlginizi Çekebilir

Sevinçlerini gül vererek paylaştılar

İlginizi Çekebilir

Gönüllüler depremzedelerin yaralarını sarıyor 

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

59340

Orhan Kılıç’tan 71 öğrenciye burs 

Milletvekili Kılıç: "Türkiye’nin Saadet Partisi’ne ihtiyacı var"

Kırıkkalelilere özel konser

Kırıkkale’de 73 bin trafiğe kayıtlı araç var 

Türkyılmaz, Eris varyantı şüphesiyle hastaneye kaldırıldı 

Faili meçhul hırsızlık olayları aydınlatıldı 

SIRADAKİ HABERLER