Milletvekili Can, söz verdiği çocuklarla maç yaptı 

Kırıkkale'nin Karakeçili ilçesine bağlı Akkoşan köyünde bir çocuğun futbol sahası talebini ilettiği AK Parti Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can'ın girişimleriyle köye futbol sahası yapıldı.

  • Siyaset
  • 14 Eylül 2022
  • 10:21

KÖYDEKİ ÇOCUĞUN FUTBOL SAHASI TALEBİ, MİLLETVEKİLİNİN GİRİŞİMİYLE YERİNE GETİRİLDİ


ÇOCUKLARA TİŞÖRT VE FUTBOL TOPU HEDİYE ETTİ.
AK Parti Kırıkkale İl Başkanı Mustafa Kaplan ile 24 Ağustos'ta Akkoşan köyünü ziyaret ettiği sırada 12 yaşındaki Mehmet Ali Yüksel'in futbol sahaları olmadığını ilettiği Can, Gençlik ve Spor İl Müdürü Hamza Güneş'i arayarak, konuyla ilgilenmesini istedi. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ekipleri, 20 günde köyde belirlenen bir alana kale direkleri ve köşe bayraklarının da olduğu toprak saha kurdu. Milletvekili Can, İl Genel Meclisi Başkanı Murat Çaykara, Gençlik ve Spor İl Müdürü Güneş ve beraberindekilerle köye giderek, çocuklara tişört ve futbol topu hediye etti. 

BİZİM SAHAYA İHTİYACIMIZ VAR
Can, Çaykara, Güneş ve diğer görevliler, daha sonra sahada çocuklarla futbol oynadı. Milletvekili Can, maçın ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, sporu teşvik eden bir hükümet olduklarını ve sporla ilgili ciddi yatırımlar yapıldığını söyledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da sporun ve futbolun içerisinden gelen bir lider olduğuna dikkati çeken Can, şöyle konuştu: "24 Ağustos'ta Akkoşan köyü ziyaretinde Mehmet Ali kardeşimizle tanıştık. Mehmet Ali, 'Başkan, bizim sahaya ihtiyacımız var, top oynayamıyoruz, topumuz ve formamız yok' dedi.

KARDEŞLERİMİZİN HEYECANINA ORTAK OLDUK
“Biz de kendisini kırmadık ve araziyi yerinde gördük. Sonra Gençlik ve Spor İl Müdürü Hamza Güneş'i aradık. Kendisine teşekkür ediyorum. Hemen burayı ayarladı ve sahayı düzenledi. Yeterli mi, değil ama en azından genç kardeşlerimizin heyecanına ortak olduk. Beklentilerini karşıladık. Eğer çocuk kapasitesi artarsa inşallah daha değişik şeyler düşünebiliriz. Önemli olan çocukların taleplerini geri çevirmemek. Yeter ki çocuklar mutlu olsun. Onlar bizim geleceğimiz." Mehmet Ali Yüksel de "Milletvekilimize çok teşekkür ediyoruz. İsteğimizi yerine getirdi. Köyümüze saha yapılmasını çok istemiştik. Sağ olsun kendisi de isteğimizi yerine getirdi. Bugün milletvekilimizle de güzel bir maç yaptık." dedi.

Kaynak: AA


 


İlginizi Çekebilir

Komisyon kararını verdi

İlginizi Çekebilir

Fikret Karabudak stadyumu yenilenecek 

İlginizi Çekebilir

AK Parti, Ramazan Can ve Kırıkkalespor

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

55389

Kırıkkalelilere özel konser

Kırıkkale’de 73 bin trafiğe kayıtlı araç var 

Türkyılmaz, Eris varyantı şüphesiyle hastaneye kaldırıldı 

Faili meçhul hırsızlık olayları aydınlatıldı 

Kırıkkale'de gece yarısı gaz kokusu paniği 

Alkollü sürücü trafikte dehşet saçtı

SIRADAKİ HABERLER