Kur’an kursu öğrencilerine rengarenk şenlik 

Kırıkkale İl Müftülüğü tarafından 4-6 Yaş Grubu Kur'an Kurslarında eğitim gören öğrencilere yönelik "Kadim Oyunlar Çocuk Şenliği" düzenlendi. Kırıkkale Büyük Şehir Parkında gerçekleştirilen program Gök Mescidi İmam-Hatibi Erdi Pekacar’ın Kur’an tilaveti ile başladı.

  • Eğitim
  • 02 Haziran 2022
  • 17:13
Kur’an kursu öğrencilerine rengarenk şenlik 

ETKİNLİKLERLE DOYASIYA EĞLENDİLER 
4-6 Yaş Grubu Kur’an Kursu Öğrencileri, öğrenci velileri ve çok sayıda çocuğun katıldığı şenlikte minikler, Hacivat-Karagöz tiyatrosunun yer aldığı ve unutulmaya yüz tutmuş dalye-dombik, çuval yarışı, yumurta taşıma, halat çekme, sek-sek gibi yarışmaların yanında yap-boz, ebru, boyama, atölye çalışmaları gibi etkinliklerle doyasıya eğlendi.


MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERİ ÖĞRETME 
Şenlikte açış konuşması yapan İl Müftüsü Hasan Hayri Yaşar “Kur’an-ı Kerim’de ‘Ey iman edenler, kendi nefsinizi, ehlinizi, yakıtı insanlar ve taşlar olan cehennem ateşinden koruyun” buyrulduğunu  hatırlatarak “Ayetin gereği çocuklarımıza başta Kur’an-ı Kerimi öğretmen olmak üzere kadim geleneğimizi, milli manevi değerlerimizi öğretme görevini yapan 4-6 Yaş Kur’an Kurslarımızın yıl sonu programında bir araya gelmiş bulunuyoruz.” 


ÇOCUK YETİŞTİRMEK ÖNEMLİDİR 
“Peygamber Efendimiz ‘Sizin en değerliniz Kur’an’ı öğrenen ve öğretendir, çocuklarına Kur’an’ı öğreten ve amel etmesini vesile olan anne-babalara giydirilen tacın ziyası güneşin ziyasını gölgede bırakacaktır’ buyurmaktadır” diyerek anne-babalara çocukların yetiştirilmesi konusunun önemine dair verdiği bilgiler ile ve programda emeği geçenlere teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı. Program içerisinde miniklere ikramlar ve çeşitli hediyeler verildi. 

Haber: Ahmet Gökdemir 

İlginizi Çekebilir

Karabacak: “Öğretmenlerin her alanda sorunları çözüm bulmalı”

İlginizi Çekebilir

Koluna yorgun mermi isabet eden kadın yaralandı

İlginizi Çekebilir

Refüje devrilen otomobildeki 6 kişi yaralandı

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

65055

Ağzınız soğan koksun korkmayın!

Cipsin içerisinden fare çıktı!

Unutulmaz şarkıların sanatçısı Ertan Erşan

Aslan: “Kırıkkale Üniversitesi hedeflerine başarıyla ilerliyor”

Hafızlık Kuran Kursu’nun yüzde 90’ı tamam 

İç Anadolu’nun en kapsamlı Bilim Merkezi, Kırıkkale’de 

SIRADAKİ HABERLER