Köprülü kavşak çalışmasında sona gelindi

Alparslan Türkeş Bulvarı üzerinde yapımı devam eden köprülü kavşak inşaatında son aşamaya gelindi. İnşaat alanına giderek çalışmaları yerinde inceleyen Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, “Bölgedeki yoğun trafik yükü azalacak, sıkışıklık ciddi oranda rahatlayacak” dedi. 

  • Güncel Haberler
  • 23 Mayıs 2022
  • 17:17
Köprülü kavşak çalışmasında sona gelindi

ÇALIŞMALAR HIZLA DEVAM EDİYOR
Alparslan Türkeş Bulvarı Etiler Kavşak olarak bilinen noktada başlatılan köprülü kavşak çalışmalarında sona gelindi. Çalışmalarda gelinen son noktayı teknik ekip ile birlikte sahada inceleyen Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, çalışmalar hakkında bilgi aldı. Çalışmaların hızla devam ettiğini belirten Başkan Saygılı, “Arkadaşlarımız yoğun çalışıyorlar. Biliyorsunuz bu kış oldukça yağışlı geçti. Bu yağışlı günlerde bir miktar çalışmaları etkiledi ama yine de arkadaşlarımız çok yoğun çalışma temposu sergilediler. Kavşak içi ilk katman asfalt serimi tamamlandı. Bu günde ikinci kat aşınma asfaltı atılacaktı ancak yağış engelledi.” ifadelerini kullandı.

TRAFİK YÜKÜ RAHATLAYACAK
Bir taraftan yan yolların zemin sağlamlaştırması ve korkulukların yerleştirilmesinin sürdüğünü, diğer taraftan da aydınlatma çalışmalarının tamamlanmak üzere olduğunu söyleyen Saygılı, “Trafiği büyük ölçüde rahatlatacak, yükü azaltacak olan kavşak çalışmamızda son aşamaya geldik. Çok şükür söz verdiğimiz gibi bu büyük projenin altından da alnımızın akıyla çıktık. Hamdolsun, vatandaşlarımıza hayırlı olsun inşallah” dedi. Aydınlatma işlemlerinin de tamamlanmasıyla kavşak içinin bu hafta içi açılmasının hedeflendiği, kısa süre içinde de yan yolların bağlantılarının tamamlanmasının beklendiği öğrenildi.

Haber: Burak Çalışkan
 

İlginizi Çekebilir

Başkan Saygılı'dan Ramazan mesajı

İlginizi Çekebilir

Kırıkkale Belediyesi’nin çiçek satış noktası açıldı

İlginizi Çekebilir

Belediye serası, ekonomik tasarruf sağlıyor

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

17753

Motorinin litre fiyatına 2 lira 50 kuruş indirim

Arıcıların tercihi Kırıkkale

Çılgın Kırıkkaleli 19 saatte 160 kilometre koştu

Vekalet yoluyla kurban kesim organizasyonu başladı 

İYİ gençler vatandaşın sorunlarını dinliyor 

Okullarda yaz etkinlikleri kursu başladı

SIRADAKİ HABERLER