Kırıkkale’de gıda zehirlenmesi

Kırıkkale’de bir işletmeden paket siparişi veren 5 öğrenci yedikleri tavuktan zehirlenerek hastaneye kaldırıldı.

  • 3. Sayfa
  • 06 Kasım 2019
  • 16:16
Kırıkkale’de gıda zehirlenmesi

Geçtiğimiz günlerde de zehirlenme vakası olan Kırıkkale’de bir zehirlenme vakası daha meydana geldi. Öğrenilen bilgiye göre Kırıkkale’de bir işletmesinden paket tavuk dürüm siparişi veren 5 öğrenci yedikleri tavuk dürümden zehirlenerek hastaneye kaldırıldı. Hastanede tedavi altına alınan öğrencilerin hayati tehlikesi bulunmazken, öğrenciler hastanede kontrol altında tutuluyor.

KONTROL AMAÇLI MÜŞAADEDE TUTULUYOR

Konu ile ilgili hastane yetkililerinden alınan bilgiye göre bu tür denetlemelerin İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yapıldığı belirttiler. Zehirlenen öğrencilerin sağlık durumu ile ilgili bilgi veren hastane yetkilileri, öğrencilerin hayati tehlikesinin bulunmadığını, kontrol amaçlı müşade altında tedavilerinin devam ettiğini söylediler.

10 GÜNDE 3’ÜNCÜ ZEHİRLENME VAKASI

10 gün içinde 3’üncü zehirlenme vakası meydana gelmesinden dolayı telefon ile bilgi veren İl Tarım ve orman Müdürü Sırrı Yılmaz, “Şuan şehir dışındayım. Konu ile ilgili bilgim var ve hemen yola çıktım. Personel ile görüştüm tüm arkadaşlarımız evlerine gitmeden akşam  denetleme yapacağız” dedi.

Kaynak: İl Gazetesi

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

82685

Erduran: “Üyelerimizi asla mağdur etmeyeceğiz"

Karabacak: “Çalışanlara düşük promosyon vermeyin!”

15 bin dönüm araziye lojistik merkezi

Özgü ve Gümüş ailelerinin mutlu günü 

Giyilmeyen kıyafetler çöpe değil, kumbaraya

Kırıkkale’nin lezzeti Bolu’da tanıtıldı

SIRADAKİ HABERLER