Kırıkkale’ye yeni mesire alanı

Kırıkkale’ye yeni mesire alanı

Kırıkkale Belediyesi tarafından, MKE’den devralınan ve ‘Arpalık Çukuru’ olarak bilinen alana 30 bin metrekarelik mesire alanı kuruluyor. Yürüyüş yolu, bisiklet yolu ve oturma alanlarının bulunduğu mesire alanı hakkında açıklama yapan Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, “Kırıkkale’mize yeni bir mesire alanı daha kazandırıyoruz. Vatandaşlarımızın nefes alacağı, doğa ile iç içe olacağı mesire alanımız yakın zamanda vatandaşlarımızın hizmetine sunuyoruz.” dedi.

  • Kategori : Gündem
  • 24 Mayıs 2021 Pazartesi
  • 12:40

Kırıkkale Belediyesi, Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu (MKE)’den devir edilen ve Arpalı Çukuru olarak bilinen bölgedeki alanda 30 bin metrekarelik mesire alanında çalışmalarını sürdürüyor. Yürütülen çalışmaları Milletvekili Ramazan Can ve İl Genel Meclis Başkanı Murat Çaykara ile yerinde inceleyen Başkan Mehmet Saygılı, yetkililerden bilgi aldı. Mesire alanının, Kırıkkalelilerin yeni piknik merkezi olacağını belirten Başkan Saygılı, "Şehrimize kazandıracağımız 30 bin metrekarelik mesire alanımızda yürüyüş ve bisiklet yolu, 100 adet kamelya ve mangal yakmak isteyen vatandaşlarımız için barbekü de koyuyoruz. Vatandaşlarımız, ailesiyle birlikte buraya gelerek huzurlu bir ortamda hem piknik yapabilecek hem de dinlenebilecekler. Şehrin ve çalışmanın stresli ortamından bir süre uzak durmak isteyen herkes burada kafa dinleyebilecek. Tamamlandığında temiz havanın tadını çıkarmak isteyenlerin vazgeçilmez mekanı olacak" dedi. Yetişmiş ağaçların bulunduğu mesire alanında, yürüyüş yolu, sosyal tesis, tuvaletler, oyun alanları bulunacak. Ayrıca Kırıkkale Belediyesi Park Ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından da 300 adet çeşitli tipte fidan dikiminin gerçekleştirildiği alanda yeşil ağaç sayısı da artırıldı.

Kırıkkale’ye yeni mesire alanı Kırıkkale’ye yeni mesire alanı Kırıkkale’ye yeni mesire alanı Kırıkkale’ye yeni mesire alanı

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.