Kırıkkale'den Azez'e eğitim yardımı

Kırıkkale'den Azez'e eğitim yardımı

  • Kategori :
  • 14 Aralık 2018 Cuma
  • 11:13

KIRIKKALE (AA) - Kırıkkale'de düzenlenen yardım kampanyasıyla onarımdan geçirilerek kullanılabilir hale getirilen eğitim malzemeleri, Suriye'nin Azez ilçesindeki savaş mağdurlarına ulaştırılmak üzere tırla yola çıkarıldı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü, AFAD ve Hayrat Vakfı Kırıkkale Temsilciliğinin başlattığı kampanya ile okullardaki fazla masa ve sıraların onarımı yapıldı. 

İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi, Kız Meslek Lisesi yanında yardım tırının uğurlanması töreninde, AFAD ve Hayrat Vakfı okullarda ihtiyaç fazlası masa ve sıraları tamir ederek Azez'deki öğrencilere göndereceklerini söyledi.

Hayrat Vakfı İl Temsilcisi İsmail Efe Demirhan da Türkiye'nin her zaman mağdur ve mazlumlara yardım elini uzattığını belirterek, dünyadaki savaş mağduru insanlara ellerini uzatmaya devam edeceklerini dile getirdi.

Azez'deki öğrencilere, eğitimden geri kalmamaları için temiz ve kullanılmayan bir tır sıra ve masayı uğurlayacaklarını aktaran Demirhan, desteklerinden dolayı Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi'ye teşekkür etti.

Konuşmaların ardından malzeme yüklü tır, duayla uğurlandı.

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.