Kıraathaneler faaliyetlerine yeniden başlayacak

Kırıkkale Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurulu Meclisi tarafından alınan karar gereği önlemlere uymak şartıyla kıraathane ve bilardo salonlarının yeniden faaliyetlerine başlayacağı bildirildi. Açıklamada virüs kapsamında kurallara kesinlikle uyulması gerektiği

  • 3. Sayfa
  • 16 Ağustos 2020
  • 13:17
Kıraathaneler faaliyetlerine yeniden başlayacak

Alınan kararda şu ifadeler yer aldı, “17.03.2020 tarih ve 2020/03 nolu İl Hıfzıssıhha Kurul Kararı ile spor merkezlerinin faaliyetlerinin geçici bir süreliğine durdurulması ve 02.06.2020 tarih ve 8591 sayılı İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğünün Genelgesi ile spor merkezleri, tesisleri ve salonlarında takım ve temas halindeki sporlar, müsabakalar, eğlence amaçlı maçlar veya kişilerin birbirleriyle yakın temasını gerektiren etkinliklere ilişkin getirilen kısıtlamaların geçici bir süreliğine devam etmesi kararlaştırılmıştı.

“İçerisinde bulunduğumuz kontrollü sosyal hayat döneminde ise salgınla mücadelenin genel prensipleri olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra her bir faaliyet alanı/iş
kolu için alınması gereken önlemler ayrı ayrı belirlenerek işletmelerin tekrar faaliyete geçmeleri sağlanmaktadır. Bilardo salonlarının (Kafeterya, Restoran, Kıraathane vb. işletmelerin içerisinde bulunan bilardo masaları dâhil) 13.08.2020 tarihinden itibaren aşağıda belirtilen hususlara uyulması kaydıyla faaliyetlerine başlamasına.”

Sağlık Bakanlığının 12.08.2020 tarih ve 1331 sayılı yazısı ekinde yer alan ve güncel hali “Covid-19 Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberi”nde yayınlanacak olan “Covid19” Kapsamında Bilardo Salonlarında Alınması Gereken Önlemler” başlıklı bölümde belirtilen tedbirlerin uygulanmasına. Covid-19 salgınına karşı alınacak tedbirlerin uygulanmasından sorumlu ve denetim ekiplerinin iletişim içinde olacağı işletmenin Koronavirüs sorumlusu/sorumlularının görevlendirilmesine, Alınan kararlar doğrultusunda faaliyet yürütecek bilardo salonlarının haftada en az bir kez denetlenmesinin sağlanmasına karar verildi.”

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

86933

Yahşihan’lı gençler Anıtkabir’de 

Bıçaklı kavgada bir kişi yaralandı

Akşener, partilileriyle buluştu 

Kılıç’tan öğrencilere anlamlı hediye

Şehrin ekonomik durumu görüşüldü 

Genç esnaf, intihar etti

SIRADAKİ HABERLER