Karakeçili’den Öztürk’e tam destek 

Karakeçili Belediye Başkanı Veysel Aydemir, MHP Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk'ün ihtiyaç sahibi öğrencilere yönelik başlattığı yardım kampanyasına tam destek verdi. 

  • Eğitim
  • 09 Eylül 2022
  • 18:13
Karakeçili’den Öztürk’e tam destek 

HER ZAMAN YANINDAYIZ 
Kampanyaya duyarsız kalmayan Karakeçili Belediye Başkanı Veysel Aydemir, ilçede ikamet eden ihtiyaç sahibi öğrencilere kırtasiye desteği sağlayacak. İhtiyaç sahiplerinin her zaman yanında olduğunu açıklayan Aydemir, “Vekilimiz Öztürk'ün "Haydi Kırıkkale'm el ele verelim, öğrencilerimizin ihtiyaçlarını karşılayalım",sloganında yardım kampanyası başaltı. İlçemizde ikamet edip, sosyal güvencesi olmayan öğrencilere kırtasiye malzemesi desteği vereceğiz. Bu duyarlı davranışından dolayı milletvekilimizi tebrik ediyorum ve durumu olan tüm hemşehrilerimi de bu kampanyaya destek vermeye davet ediyorum." dedi. 


BİRLİKTEN KUVVET DOĞAR 
Yapılan tespitler sonucunda hiçbir öğrencinin çantasında eksikler olmayacağının sözünü veren Aydemir, birlikten kuvvet doğar atasözünü hatırlatarak, imkanı olanlarında imkanı olmayanlara yardım etmesi gerektiğini söyledi. "Sevgili gençler, sizin derdinize derman olacak kurumlarla irtibat kurun, muhatap olun. Her zaman Karakeçili Belediyemizin kapısı açık, onları her zaman misafir ederiz, gençler başımızın tacıdır. Üzerimize düşeni yaptık, yapmaya devam ediyoruz. “


İMKÂNI OLANI SEFERBERLİĞE DAVET EDİYORUM
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Kırıkkale Milletvekili Av. Halil Öztürk, TBMM’de özel bir açıklama yaparak, okulların açılmasına çok az kala, okul ihtiyaçları konusunda ‘imkânı olanları, imkânı olmayanlara yardıma’ çağırdı. MHP milletvekili Av. Halil Öztürk açıklamasında herkesin bir dönem öğrenci olduğunu hatırlatarak; “Hepimizin öğrencilik yılları oldu, imkânsızlıkla geçen dönemlerimiz oldu. Benim gibi bu sıkıntılı günlerini kimsenin unutamayacağını düşünüyorum. Ve bu minvalde; elinde imkân olan her bir hemşehrimizi, okul araç-gereç, kıyafet konusunda imkânı olmayanlara yardıma, katkıya adeta seferberliğe davet ediyorum.” diyerek, çağrısının Kırıkkale’de yankı bulacağını beklediğini söyledi.


BUGÜNÜN ÖĞRENCİLERİ GELECEĞİMİZİN TEMİNATLARI
Her öğrenci gördüğünde acaba büyüyünce ne olacağını düşünmeden edemediğini ifade eden milletvekili Öztürk, açıklamasını şu şekilde sürdürdü: “Gerek saha çalışmalarımızda, gerekse sosyal yaşamımızda bir öğrenci gördüğümde ilk aklıma gelen büyüyünce ne olacağıdır. Belki de geleceğin ünlü bir tıp profesörü, dünya çapında ödüle layık görülen bir araştırmacı, yeni bir keşif bulan bilim adamı, alanında söz sahibi olmuş saygın bir yatırımcı ve daha neler neler... Bu bakımdan rast geldiğim her öğrenciye karınca kararınca katkıda bulunmaya gayret gösteriyorum. Bu yüzden önümüzdeki hafta okullar açılmadan, Kırıkkale'de karınca kararınca çevremizdeki imkânı olmayan öğrenci kardeşlerimize veya ailelerine katkı ve destek sunabilirsek, inanıyorum ki Allah katında da hayırlı bir iş yapmış olacağız. Kırıkkale hayrı ve dolayısıyla paylaşmayı sever. Haydi Kırıkkalem el ele verelim, öğrencilerimizin ihtiyaçlarını karşılayalım.” dedi.  

Haber: Ahmet Gökdemir

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

26473

Sevgi ve merhamet timi sahada

Öztürk, “Kar yağışı çiftçinin yüzünü güldürdü”

Motorine indirim geliyor

Öğrencilerin yemek ihtiyacı devlet tarafından karşılanacak 

Tek sorunumuz bölgecilik!

Uğurer, Gazetekale Gazetesi’nin 1’inci yaşını kutladı 

SIRADAKİ HABERLER