Kadınların üretime katkısı inkâr edilemez

MHP Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Kırıkkale Milletvekili Av. Halil Öztürk, gezdikleri her yerde, Kırıkkaleli kadınların üretime katkı sunduklarını gözlemlediklerini ifade etti. Öztürk, “Kırıkkaleli kadınlarımızın, bir yandan ev ekonomisine diğer yandan da ülke ekonomisine katkı sunmaları bizleri gururlandırmaktadır,” dedi.

  • Güncel Haberler
  • 21 Temmuz 2022
  • 17:44
Kadınların üretime katkısı inkâr edilemez

KÜÇÜK ÖLÇEKLİ ATÖLYELERİN SAYISI ARTIYOR


TBMM Genel Kurulunun tatile girmesiyle birlikte, parti genel merkezindeki işleri haricinde vaktini Kırıkkale sokaklarında hemşehrileriyle buluşarak geçiren MHP Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk, bugünkü ziyaretleri sırasında Sevda ve Orhan Sarıçiçek kardeşlerin işletmeciliğini yaptığı ve 10 kadının istihdam edildiği tekstil atölyesini ziyaret etti. MHP’li Öztürk, Kırıkkale’de bu tarz küçük ölçekli imalathanelerin sayısının her geçen gün arttığına dikkat çekerek, “Kırıkkale’miz, savunma sanayii ve rafineri dışında, özellikle tekstil sektöründe son yıllarda artış gösteren bu tarz atölyelerle adından söz ettirmeye başlamıştır.”


TEKSTLİ SEKTÖRÜNÜN ÖNCÜ ŞEHRİ OLACAĞIZ 
 

“Özellikle kadın girişimcilerimizin KOSGEB Kredileriyle işletmeye açtıkları bu tarz küçük atölyelerin zaman içerisinde orta ve hatta büyük ölçekli işletmelere dönüşmemeleri için bir sebep yoktur. Kırıkkale’min cefakâr kadınlarına; analarımıza, bacılarımıza inanıyor ve güveniyorum ki, çok kısa zamanda Kırıkkale’miz tekstli sektörünün öncü şehirleri arasında yer alacaktır.”

MHP VE CUMHUR İTTİFAKI, GİRİŞİMCİYİ DESTEKLEMEKTE
 

“Milliyetçi Hareket Partisi olarak üreten bir toplum idealimiz her geçen gün adım adım gerçekleşmektedir. Bu amaçla, Cumhur İttifakı olarak başta kadınlarımız olmak üzere, üretim ve istihdam yönünde girişimleri olan her vatandaşımıza katkılarımız devam etmektedir. Ben de Milliyetçi Hareket Partisi’nin Kırıkkale Milletvekili olarak, Kırıkkaleli hemşehrilerimizin bu tarz girişimlerini bugüne kadar olduğu gibi desteklemeye devam edeceğim,” diye konuştu.
 

Haber: Ahmet Gökdemir 
 

İlginizi Çekebilir

Öztürk’ten Akar’a ROKETSAN için soru önergesi 

İlginizi Çekebilir

MHP’li Öztürk, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı anlatıyor

İlginizi Çekebilir

MHP’den ‘Adım Adım 2023’ toplantısı 

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

14186

Kırıkkale Üniversitesinden öğrencilere "hoş geldiniz" etkinliği

Avrupa’nın engelsiz şampiyonu 

Dünyanın en saf kimyasal kaya tuzu Delice’nin 

Yayalar için öncelik duruşu 

Öztürk: “CHP Kırıkkale teşkilatı kafasını kumdan çıkarsın!”

Akdoğan: “Sağlık çalışanları olarak büyük bir aileyiz” 

SIRADAKİ HABERLER