İYİ gençlerden Akşener’e Türk Bayrağı 

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, parti grubu ve üyeleriyle bir araya geldi. Toplantıda Kırıkkale Gençlik Kolları Başkanı Furkan Özen, Ankara Gençlik Kolları Başkanı Fatih Koca ve Samsun Gençlik Kolları Başkanı Halil İbrahim Yalgın, Akşener’e Türk Bayrağı hediye etti. 

  • Siyaset
  • 18 Mayıs 2022
  • 14:28
İYİ gençlerden Akşener’e Türk Bayrağı 

AKŞENER'DEN 1919 RUHU AÇIKLAMASI
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında konuştu. 1919 ruhuna dikkat çeken Akşener, "1919 ruhu, hakkın kuvvetten üstün olduğuna inananların, hiçbir zaman umutsuz olmayanların ruhudur" dedi. 18 Mayıs gecesinde sabahı heyecanla bekleyen yüreklere, yarın doğacak olan kurtuluş güneşini hasretle bekleyenlere selam olsun. Bugün bizleri Yüce Meclisimizin çatısı altında bir araya getiren o ilk adıma şükürler olsun.  Bırakın anmayı, Atatürk'ün isminden bile rahatsız olanlara inat, onu anmaya devam edeceğiz. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, İstiklal kahramanlarımızın ruhları şad, mekanları cennet olsun.”


ANADOLU ARTIK ESKİ ANADOLU DEĞİL
“Annelerin dertleri, endişeleri bilinmesin diye, babaların sıkıntıları konuşulmasın diye, memleketimizin çilesi bitmesin diye uğraşan bir iktidarla karşı karşıyayız. Artık geldiğimiz noktada elini attığı her şeyden kriz çıkaranların tutunacak tek dalları kaldı, o da duygularımız. 20 Ocak 2020'de bir karar verdik. Milletimizin yaşadıklarını umursamayanların devrine son vermek için. Dedikodulardan bıktık, yalanlardan usandık. Memleketin hiçbir derdine çare olmayan kavgalardan sıkıldık ve Anadolu'yu karış karış dolaşmaya karar verdik. 20 Ocak 2020'den beri yollardayız. Anadolu artık eski Anadolu değil. İlk seçimde gidecek iktidarın arkasından bu büyük millet hak ettiği huzuru ve refahı bulacak. Çünkü bizler varız. Hep birlikte varız ve dimdik ayaktayız. Birlikte çalışacağız. Çok kısa sürede bu enkazı birlikte kaldıracağız. 


"1919 RUHUNU ANLAYACAK VE TAŞIYACAKSINIZ"
“Bu duruma ucube sistem yüzünden geldik. Biz o gün hayır demiştik, bugün de hayır diyoruz. Tarihimizin hiçbir döneminde baskıya boyun eğmediğimizi, söz konusu bağımsızlığımız olunca bırakın bir kişiyi bütün dünyayı dize getirdiğimizi unuttular. Yokluğa mahkum edilen Anadolu'nun yeniden doğuşunu unuttular.  Kahrolsun istibdat, yaşasın hürriyet diye haykıran atalarını hatırlayacaksın. 1919 ruhunu hatırlayacaksın. Çünkü 1919 ruhu umudun, azmin, inancın ruhudur. 1919 ruhu, ateşten gömlek giyenlerin, milletin her ferdi için ana, baba, evlat ve ışık olmaya ve hiçbir şeyden korkmamaya yemin edenlerin ruhudur. 1919 ruhu, hakkın kuvvetten üstün olduğuna inananların, hiçbir zaman umutsuz olmayanların ruhudur. Türkiye'nin iyi ve cesur evlatları, işte bu yüzden önünüze çıkarılan tüm engeller karşısında dimdik durabilmek için 1919 ruhunu anlayacak ve taşıyacaksınız. Konuşmaların ardından toplantıda Kırıkkale Gençlik Kolları Başkanı Furkan Özen, Ankara Gençlik Kolları Başkanı Fatih Koca ve Samsun Gençlik Kolları Başkanı Halil İbrahim Yalgın, Akşener’e Türk Bayrağı hediye etti. 


Haber: Burak Çalışkan 
 

İlginizi Çekebilir

Kılıç, İYİ Parti’ye geçiş yaptı 

İlginizi Çekebilir

Altınışık: “Yarın seçim var gibi çalışıyoruz”

İlginizi Çekebilir

İYİ gençlerden Akşener’e Türk Bayrağı 

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

98816

Motorinin litre fiyatına 2 lira 50 kuruş indirim

Arıcıların tercihi Kırıkkale

Çılgın Kırıkkaleli 19 saatte 160 kilometre koştu

Vekalet yoluyla kurban kesim organizasyonu başladı 

İYİ gençler vatandaşın sorunlarını dinliyor 

Okullarda yaz etkinlikleri kursu başladı

SIRADAKİ HABERLER