İl Özel İdaresi’ne hibe araç

İl Özel İdaresi’ne hibe araç

Kısa süre içerisinde halkın takdirini toplayan Sezer, kültür ve turizm çalışmalarının yanı sıra İl Özel İdaresi araç filosuna 8 adet araç kazandırdı.

  • Kategori :
  • 05 Nisan 2019 Cuma
  • 14:51

Törende konuşan Vali Yardımcısı ve İl Özel İdaresi Genel Sekreter Vekili Osman Akbaş “ İl Özel İdare olarak geçen seneki gayretli faaliyetlerimizi bu sene de arttırarak sürdürmek için çalışmalarımızı hızlı bir şekilde başlattık. Yeni sezonun Kırıkkale’miz için hayırlı olmasını ve çalışan işçi kardeşlerimin kazasız belasız bir sezon geçirmelerini temenni ederim” dedi.

 Vali Yunus Sezer ise kazasız belasız bir iş sezonu dileyerek başladığı konuşmasında “ Bu millete yapacağımız hizmetleri ibadet hassasiyetiyle yapmalıyız” dedi.

 

Tarım ve Orman Bakanlığından 2 adet hibe kamyon, Çevre ve Şehircilik Bakanlığından 2 adet hibe kamyon, İl Özel İdaresi imkânlarıyla 1 adet dozer ve 3 adet kamyonunun Kırıkkale’mize ve İl Özel İdaresi araç parkına kazandırıldığını, ayrıca Çevre ve Şehircilik Bakanlığından teslim alınan 350 adet çöp konteynerinin de köylerimize dağıtılacağını kaydeden Vali Sezer şunları söyledi: “Bugün iş makinalarımızın hizmete sunulması ve aynı zamanda İl Özel İdaresi olarak bahar dönemi ile beraber iş sezonunda yazın yapacağımız işlerinde açılışını yapıyoruz. Kışın boş durmadık, plan ve proje ürettik.”

 

Hem kendi kaynaklarımızı kullandık hem de ilgili Bakanlıklarımızdan bize gerekli olan iş makinalarının hemen hemen tamamını aldık. İnşallah bundan sonra geçen yıl yapmış olduğumuz hizmetleri en az ikiye, üçe katlamak suretiyle bu sene Kırıkkalelilerle buluşturmayı hedefliyoruz. Geçen yıl 45 km kadar asfalt yol yapmıştık. Bu sene asfalt yolu 100 km’ye, geçen yıl yaptığımız stabilize yolu da iki katına çıkarmayı hedefliyoruz.”

İl Özel İdaresi yerleşkesinde düzenlenen törende dualar edilerek yeni araçlar hizmete sunuldu.  Törene Vali Yunus Sezer’in yanı sıra Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Ayaz, Vali Yardımcısı ve İl Özel İdare Genel Sekreter Vekili Osman Akbaş katıldı.

 

 

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.