Hastalara oy kullanma kolaylığı

Hastalara oy kullanma kolaylığı

İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Yüksek İhtisas Hastanesi Evde Sağlık Hizmetleri personeli tarafından, evde sağlık hizmeti alarak seyyar sandık uygulamasına başvuruda bulunamayan vatandaşlar için 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimlerinde sağlık görevlilerinin yardımıyla sandık başlarına giderek oylarını kullanabilecekler.

  • Kategori : Manşet
  • 29 Mart 2019 Cuma
  • 14:07

Evde Sağlık Hizmetlerince tedavileri yapılarak çeşitli nedenlerce seyyar sandık uygulamasından faydalanamayan, Kırıkkale genelinde ise hastanelerde yatarak tedavi gören hasta ve yakınları talep etmeleri durumunda bulundukları yerlerden alınarak güvenli bir şekilde sağlık ekiplerin kontrollü oy kullanmaları sağlanacak. Oy kullanma işleminin ardından yine ekiplerimizin refakatinde bulundukları yere güvenli ve kontrollü bir şekilde bırakılmaları sağlanacak.

 

Konu hakkında İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Uğur Tiftikçi “Sağlık problemleri nedeniyle evde sağlık hizmeti alan ve hareket etmekte zorlanan vatandaşların oy kullanmaları, sağlıklı diğer vatandaşlarımızla eşdeğer olmaları açısından çok önemlidir. Bu çerçevede evde sağlık hizmeti sunulan hastaların vatandaşlık görevlerini yerine getirmesini sağlamak için Evde Sağlık Hizmetleri birimi personelimizin refakatinde talepte bulunan vatandaşlarımız evlerinden alınarak oy kullanma işlemlerinin ardından yine uygun şekilde hasta nakil araçlarımız ile evlerine bırakılacaklardır. Hastanede yatan hastalarımız ise sağlık durumlarının elvermesi ve ilgili uzman hekimin onayı ile bu hizmetten faydalanabileceklerdir” dedi.

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.