Engelli depremzede kardeşler eğitimine devam ediyor 

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Kırıkkale'ye yerleşen Fırat ailesinin serebral palsi hastası 2 çocuğunun yarım kalan işaret dili eğitimi Kırıkkale'de veriliyor.

  • Eğitim
  • 09 Mart 2023
  • 11:40
Engelli depremzede kardeşler eğitimine devam ediyor 

İKİ ÖĞRETMEN GÖREVLENDİRİLDİ
Adıyaman'dan gelip Kırıkkale'nin Yahşihan ilçesinde hayırsever bir vatandaşın tahsis ettiği eve ailesiyle yerleşen Burak (29) ve Funda (32) için Yahşihan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından iki öğretmen görevlendirildi. Öğretmenler, ailenin evine giderek engelli kardeşlere işaret dili eğitimi vermeye başladı. İl Milli Eğitim Müdürü Hayati Telefoncu aileyi ziyaret ederek, anne Ayten ve baba Abdullah Fırat ile bir süre sohbet etti.

İHTİYAÇLARINI KARŞILAMAYA ÇALIŞIYORUZ
Telefoncu, ziyaretin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, Kırıkkale'de deprem bölgelerinden gelen yaklaşık 12 bin depremzedenin misafir edildiğini söyledi. Şu an için okullara nakil yaptıran 1600 de öğrenci bulunduğunu belirten Telefoncu, "Bu sayılar hızla artıyor. Milli Eğitim Bakanımızın talimatlarıyla çocukların her türlü ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Yemekleri, kırtasiyeleri, giyimlerini karşılamaya çalışıyoruz.” 

BURADA ÇOK GÜZEL ANLAŞIYORLAR
Bu konuda gerekli ödeneğimiz de geldi. Öğrencilerimizin eğitimlerinde herhangi bir aksama yok. Deprem bölgesinden gelen engelli 2 kardeş, yarım kalan işaret dili eğitimini almaya devam ediyor. Vatandaşlarımızın sıkıntılarını azaltmak için var gücümüzle çalışıyoruz." diye konuştu. Anne Ayten Fırat da çocuklarının eğitiminin devam etmesini istediklerini dile getirdi. Eğitmenlerin eve gelerek çocuklarına eğitim verdiğini aktaran Fırat, "Burada çok güzel anlaşıyorlar ve işaret dili eğitimi veriyorlar. Herkesten Allah razı olsun." dedi.


Kaynak: AA
 

İlginizi Çekebilir

Çerikli kasabası sele teslim 

İlginizi Çekebilir

Pazar günü tekrar sandık başına 

İlginizi Çekebilir

Çalınan buğdaylar çiftçiye teslim edildi

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

62565

Doğal afet için çalışmalar yapılıyor 

Yüksek Hızlı Tren, ekonomiye katkı sağladı 

Kurban Bayramı ne zaman? 2023 kurbanlık fiyatları ne kadar?

Türkyılmaz: “Geçmişi sorgulamıyoruz, geleceğe yatırım yapıyoruz”

Kutluca, “Yolumuza kararlılıkla devam edeceğiz”

Uluslararası pedallar Kırıkkale’de çevrilecek 

SIRADAKİ HABERLER