Eğitim protokolü imzalandı

Eğitim protokolü imzalandı

  • Kategori :
  • 13 Aralık 2018 Perşembe
  • 17:43

​​​​​​​Kırıkkale Üniversitesi ile Kırıkkale Milli Eğitim Müdürlüğü arasında lisansüstü eğitim konusunda işbirliği yapılmasına ilişkin protokol imzalandı.

KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİ VE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ ARASINDA PROTOKOL İMZALANDI

MESLEKİ GELİŞİMİN ÖNEMİ

Kırıkkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi Nurettin Topçu Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen protokol imza törenine Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, Kırıkkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ersan Aslan, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmail Aydoğan, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi ve davetliler katıldı. Açılış konuşmalarında, Milli Eğitim Bakanlığının “2023 Vizyon Belgesi “nde özellikle vurgu yapılan yönetici ve öğretmenlerin ‘Mesleki Gelişimleri’ kapsamında, ilimizdeki öğretmenlerin mesleki gelişimlerini desteklemek, üniversite ile bağlarını güçlendirmek, gelecekte yapılacak ortak projelere zemin hazırlamak maksadı ile Keskin ilçemizde pilot uygulama başlatılması, elde edilen sonuçlara göre uygulamanın il geneline yaygınlaştırılmasının hedeflendiği belirtildi.

ANALİZ ETME İMKANI BULACAKLAR

İmza töreni öncesi bir konuşma gerçekleştiren Kırıkkale Valisi Yunus Sezer ise, bu protokolle birlikte öğretmenlerimize uygulamada kendilerini geliştirebileceği bir imkân oluştuğunu, diğer taraftan Akademisyenlerimizin de, İl’in sorunları ve eğitimi ile ilgili daha iyi bir şekilde ilgilenme, analiz etme imkânı bulacaklarını kaydetti. Sezer “Bu her iki taraf açısından da önemli sonuçlar getirecek bir çalışma olacak. Bu çalışma eğitimimize yeni bir vizyon kazandıracak” dedi. Protokol konuşmalarının sonrasında Kırıkkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmail Aydoğan ve İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi tarafından Lisansüstü Eğitim Protokolü ile Eğitimde İşbirliği Protokolü imzalandı.

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.