Dolum tesisinde yangın tatbikatı

Kırıkkale Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, olası yangınlara hazırlıklı olunması için gerçekleştirdiği tatbikat ve eğitimlere Kırıkkale Tüpraş Rafinerisi çevresinde bulunan dolum tesisleri ile devam ediyor. 

  • 3. Sayfa
  • 10 Kasım 2022
  • 13:58
Dolum tesisinde yangın tatbikatı

TATBİKATLARA ÖNEM VERİLİYOR
Tatbikat kapsamında akaryakıt dolum terminalinden yangın ihbarı verildi. Sirenlerin çalmasıyla başlayan tatbikatta, olay yerine hareket eden Kırıkkale Belediysei itfaiye ekipleri ile yangını kısa sürede kontrol altına aldı. Kırıkkale Belediyesi İtfaiye Müdürlüğünden yapılan açıklamada dolum tesislerinde meydana gelebilecek olası büyük bir yangında itfaiye grup amirliklerince müdahalenin etkin, doğru ve koordineli yapılabilmesini sağlamak amacıyla tatbikatlara önem verildiği belirtildi.


GERÇEĞİ ARATMAYAN TATBİKAT
Gerçekleştirilen tatbikatın gerçeği aratmayacak görüntülere sahne olduğu vurgulanan Kırıkkale Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü  “Olası yangınlara etkin şekilde müdahale edilmesini sağlamak amacıyla tatbikatlarımız düzenli olarak devam etmektedir. Bu günde dolum tesisinde tatbikatta oluşturulan senaryo gereği çıkan yangın sonucu gaz tankında tesis çalışanları itfaiye gelene kadar ilk müdahaleyi yaparken itfaiyenin gelişiyle söndürme ve kurtarma çalışmaları yapıldı” ifadesine yer verildi.

Haber: Burak Çalışkan 
 

İlginizi Çekebilir

Kırıkkale Belediyesi’nden fırınlara yönelik denetim

İlginizi Çekebilir

Saygılı'dan gazetecilere anlamlı kutlama

İlginizi Çekebilir

Ahşap boyama kursu yoğun ilgi görüyor

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

51261

MHP teşkilatı seçime hazır!

Gümüş, Gazetekale Gazetesi’nin 1’inci yaşını kutladı

Besicilere çiçek hastalığı uyarısı!

Otomobil ve kamyonet çarpıştı, 1 kişi öldü!

Ronaldo, Al-Nassr’da ilk golünü penaltıdan kaydetti

İnternet haber siteleri için 1 Nisan’da yeni bir dönem başlıyor

SIRADAKİ HABERLER