Destanlar, büyük davalar uğruna yazılır

Millî Eğitim Müdürü Hayati Telefoncu 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında aziz milletin vatanı uğruna neler yapılabileceğini dünyaya duyurduğunu belirtti.

  • 3. Sayfa
  • 15 Temmuz 2022
  • 11:54
Destanlar, büyük davalar uğruna yazılır

DEMOKRASİ VE BAĞIMSIZLIK MÜCADELESİ
Mesajında demokrasi ve bağımsızlık mücadelesine de vurgu yapan Telefoncu, "Büyük milletlerin büyük destanları vardır. Destanlar, büyük davalar uğruna yazılır. Aziz milletimiz, 15 Temmuz'da demokrasi ve bağımsızlık mücadelesi vererek tarihimizin şanlı sayfalarına bir büyük destan daha yazdı. Birliğin, beraberliğin ne demek olduğunu; vatanın tek karış toprağının bile asla teslim edilemeyeceğini; demokrasi uğruna, Türkiye aşkına aldıkları nefeslerinin, vatansız kalmaktansa son nefesleri olacağını tüm dünyaya gösterdi. Şehitler tepesine selam çaktı! "Sahipsiz olan vatanın batması haktır.” 


ÜLKEMİZİN BEKASI, MİLLETİMİZİN İSTİKLALİ
“Sen sahip olursan bu vatan batmayacaktır." diyen Âkif'in kutlu dizelerini, gür sesiyle tek yürek, dimdik durarak  hainin yüzüne haykırdı. 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü'nün yıl dönümünde ülkemizin bekası, milletimizin istiklali uğruna can veren kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Bu şerefe nail olan tüm şehit ve gazilerimiz ile yakınlarına şükranlarımı sunuyorum." ifadelerini kullandı. Telefoncu, mesajında ayrıca devletimizin kaim, birlik ve beraberliğimizin de daim olması gerektiğini sözlerine ekledi. 
Haber: Burak Çalışkan 
 

İlginizi Çekebilir

Destanlar, büyük davalar uğruna yazılır

İlginizi Çekebilir

370 milyonluk eğitim yatırımları başladı 

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

55352

‘Güç sende, biz de yanındayız’

Vali Tekbıyıkoğlu’ndan esnaflarla çay-simit sohbeti 

Ticaret ve Sanayi Odası’nda seçim heyecanı 

Camide imamı vuran zanlı tutuklandı!

Grup Liva, gençler için sahne alacak 

Öztürk’ten karayolları çalışanlarına müjde! “Karayolları çalışanları kadroya geçecek”

SIRADAKİ HABERLER