Çocukla Tatil Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çocukla Tatil Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sabırsızlıkla beklenen tatil sürecinin herkes için şahane geçmesine imkan sunacak çocukla tatil yaparken dikkat edilmesi gerekenler yazımıza hoş geldiniz

  • Kategori : güncel haberler
  • 21 Mart 2021 Pazar
  • 13:34

 

Tatilin sadece yetişkinler için değil bebek ve çocuklar için de ihtiyaç olduğunu ekleyerek bebekli ve çocuklu okuyucularımız için çocukla tatil yaparken dikkat edilmesi gerekenler listemize hemen başlayalım…

İşte Listeyle Başlayın

Yanınıza almanız gereken şeylerin ve günlük planınıza dair şeylerin bir listesini yaparak işe başlayın. Bu listeyi mümkünse tatile daha zaman varken hazırlamaya başlayın ki arada aklınıza gelen ufak tefek şeyleri de ekleyecek zamanınız olsun. Valiz hazırlarken bu listeyi de aldığınıza emin olursanız aklınız unuttuğunuz bir şey olup olmadığı endişesine takılı kalmaz.

Yolculuk Planını Çocuğunuza Göre Yapın

Çocuklarınız küçük olabilir. Bu durumda seyahate çıkacağınız aracı ve seyahat saatlerinizi onların uyku ve beslenme düzenlerine göre planlayarak huzursuz olmalarını engelleyebilirsiniz. Araçta uyumalarını mümkün hale getirebilir veya uzun bir araba seyahati yapmak yerine birkaç yerde uzun molalar vererek, gerekirse konaklayarak tamamlayacağınız bir yol planı yapabilirsiniz. Bavul dışında bir çantaya yedek kıyafetler koyarak yanınıza alın. Özel yiyecek ve bakım malzemelerine ihtiyacınız varsa onları da bu çantada ve çocuğunuza yakın bir yerde bulundurmayı unutmayın.

 

Tatil Mekanını Dikkatli Seçin

Özellikle çocuklu ailelerin tüm ihtiyaçları konusunda titiz olan çocuk dostu oteller sizin için kurtarıcı olabilir. Özel çocuk büfeleri hazırlayarak gün boyunca da çocuk kulübü etkinlikleri düzenleyen çocuk dostu oteller sayesinde siz de dinlenmek için daha çok zaman bulabilirsiniz. Bebeğiniz veya çocuğunuz çocuk havuzunda güven içinde oynarken siz de hem onun bu güzel anlarına eşlik edip hem de serin bir şeyler içerek güneşlenebilirsiniz.

Otel seçerken indirimlerden de yararlanmayı unutmayın. Tatil indirimleri, çoğu zaman erken rezervasyon döneminde başlamaktadır.

Yanınıza Bebek Arabası Almayı Unutmayın

Eğer çocuklarınız 3-4 yaşın altındaysa mutlaka bebek arabanız yanınızda olsun. Hem eşyalarını taşımak hem de uyku saatlerinde onu uyutmak için kullanabileceğiniz bebek arabası sayesinde daha az yorulup açık alanda daha çok zaman geçirebilirsiniz.

Tatil Planını Paylaşın

Çocuğunuz da bu tatille ilgili sizin gibi önceden bilgi sahibi olmasını sağlamak tatile başlangıç için doğru bir yoldur. Unutmayın bu tatil onun için de özel ve en başından söz sahibi olması ilerde çıkacak aksilikleri en aza indirebilir. Bu sayede çocuğunuz da bu tatilin keyifli geçmesi için istediği şeyleri sizinle paylaşabilir ve tesis seçiminden yolculuğa kadar pek çok konuda size önemli ipuçları verecek yorumlar yapabilir.

Tatilbudur indirim kodu fırsatlarını da gözden geçirmeyi unutmayın.

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.