Çiçek yerine şehit ve gaziyakınlarına bağış istedi

Çiçek yerine şehit ve gaziyakınlarına bağış istedi

AK Parti Bahşılı Belediye Başkanı seçilen Recep Zafer Tekin, adaylığının kesinleşmesinde olduğu gibi Başkanlığı kazandığında da anlamlı bir karar aldı ve seçim bürosuna gönderilecek tebrik çiçekleri yerine şehit ve gazi yakınlarına bağışta bulunulmasını istedi.

  • Kategori : Siyaset
  • 02 Nisan 2019 Salı
  • 14:01

DİKKAT ÇEKEN BİR KARAR

AK Parti’nin Bahşılı Belediye Başkanı belli oldu. Pazar günü yapılan seçimlerin sonucuna göre ilçeye Başkan olarak  Recep Zafer Tekin seçildi. Tekin, adaylığının kesinleşmesinde olduğu gibi Başkanlığının belirlenmesinde de daha ilk günden anlamlı bir karar alarak ilerisi için de nasıl bir başkanlık yapacağına dair mesaj vermiş oldu. Başkan Tekin, kendisine tebrik amaçlı gönderilecek olan çiçekler yerine Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Derneği’ne bağışta bulunulmasını istedi. Çiçek yerine bağış makbuzlarının gönderilmesini isteyen, bağış makbuzlarının da seçim bürosunda ve Belediye’de  sergileneceğini belirten Tekin, böylesi bir anlamlı kararla daha ilk günden dikkatleri üzerine çekti.

 AÇIKLAMADA BULUNDU

Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Başkan Recep Zafer Tekin, “Başkan adaylığımızda olduğu gibi Başkanlık seçiminin ardından da  tebrik mesajları, telefonlar ve çiçekler geliyor. Ben  adaylığımızda olduğu gibi böylesi bir zamanda çiçekler için para harcanması yerine Türkiye Harp Malulü Derneği’ne bağışta bulunulmasını daha doğru buluyorum. Adaylığımızda olduğu gibi aynı uygulamayı devam ettirmek istiyoruz. Bize çiçek yerine bağış makbuzu gelsin. Biz o makbuzları seçim büromuzda ve Belediyemizde sergileyecek ve gönderen kişiyi bu şekilde onure edeceğiz. Bunun daha anlamlı olacağını düşünüyorum. Üstelik şehit yakınlarımız ve gazilerimize maddi ve manevi anlamda destek ve katkı sağlamış olacağız” dedi.

İBAN NUMARASI VERDİ

Bu anlamlı ve örnek davranışı ile dikkat çeken Bahşılı Belediye Başkanı Recep Zafer Tekin’e bu kararıyla da sosyal medyada tebrik yağıyor. Bir çok kişi daha ilk günden aldığı bu kararla Tekin’in nasıl bir başkanlık yapacağına dair işaretler verdiğini söyledi ve “Kendisini tebrik ediyoruz bu anlamlı kararı ve çağrısından ötürü. Örnek bir davranış sergiliyor. Ayrıca ilerisi için de nasıl bir başkanlık yapacağına dair çok açık bir mesaj veriyor. Tebriklerimizi iletiyoruz” dediler. Bağışta bulunmak isteyenler TC Ziraat Bankası Türkiye Harp Malulü hesabına, TR15 0001 000 31647 03551 15001 nolu İBAN numarasıyla bağışta bulunabilirler. Seçim bürosuna gönderilen makbuzlar panoda sergilenecek. Tekin, başkan adaylığında da benzer çağrıyı yapmış ve bağış makbuzlarını seçim bürosunda sergilemişti.

TEKİN.jpg

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.