BİM’e Kırıkkale’den ilk tepki AYBİMAŞ’tan 

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Bahçeli'ye verdiği yanıtlarla büyük tartışma yaratan BİM CEO'su Galip Aykaç'a Kırıkkale’den ilk tepki Aybimaş Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Ayan’dan geldi. Ayan, “Kimse devletimize karşı çıkamaz. BİM’de çalışan bütün personeller yarın itibariyle bizim işlerini bırakabilir ve bizim iş yerimizde çalışmaya başlayabilirler. ” dedi.

  • Ekonomi
  • 05 Aralık 2022
  • 20:20

AYAN: “BİM’İN CİNOSU ADETA KUDURMUŞ”
BİM CEO’su Galip Aytaç’ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye yönelik sarf ettiği sözlere Kırıkkale’den ilk tepki Aybimaş AVM yönetiminden geldi. Yerel ve ulusal basın mensuplarıyla bir araya gelen Aybimaş Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Ayan, BİM CEO’su Aykaç’ı sert sözlerle uyardı. Ayan, “BİM’in cinosu adeta kudurmuş gibi devletimizin yöneticilerine karşı hakaret etmiştir” dedi. 

KIRIKKALE’DEN BU HAREKATI BAŞLATIYORUZ 
Ayan, “AYBİMAŞ ailesi olarak 25 yerel marketimizde yedi yüz elli kişiye iş istihdamı sağlayan yerli ve milli firmayız. Her zaman devletimizin ve milletimizin yanındayız. Şehit kanlarıyla yoğrulmuş vatan topraklarımızda binlerde iş adamı yetişmiştir. Bunlar hiç bir zaman devletine başkaldırıp kafa tutmamıştır. Halkına hizmet edip devletine vergisini ödemiştir. Ancak bu ahlaksız bu densiz BİM’in cinosu öyle kudurmuş ki kendisinde bir kudret görüp haddini aşarak devletimize ve devlet büyüklerimize hakaret etmiştir.


BİM ÇALIŞANLARINA KAPIMIZ AÇIK 
“BİM’in cinosunun bu hadsizliğine öyle bir cevap ile başlayacağız ki. Kırıkkale’mizden başlayarak tüm illerimizde bu harekât dalga dalga büyücek ve siz bu dalganın altında kalacaksınız. Nasıl ki denizler dalgalar ile pisliği kenara atıyorsa bizde sizi bu dalgalar ile kenara atacağız. Kırıkkale’mizde Aybimaş olarak başlattığımız bu proje ile BİM’lerde çalışan kardeşlerimizi halkımızı BİM’e tedarik işi yapan esnafımızı mağdur etmeyecektir.” Gazetekale.com.

KAPANAN HER ŞUBE YERİNE YENİSİNİ AÇARIZ 
“Şehrimizde bulunan BİM şubelerinde çalışan tüm kardeşlerimizi yarın itibariyle Aybimaş’a işe başlatacağız. Şehrimizin mahallerinde bulunan BİM marketlerinin faaliyetlerinin son bulması durumunda aynı gün aynı bölgeye Aybimaş marketi açacağız. Bölgemizde BİM’e yerel tedarik işi yapan firmaları mağdur etmeden tedarik işlerini Aybimaş’a yönlendireceğiz.”
 

YERLİ VE MİLLİ MARKET SAHİPLERİ DESTEK VERMELİ 
“Elimizde bulunan ürünlerimize hiç bir fiyat artışı yapmayacağız. Marketlerimize girecek yeni ürünlerin fiyat artışının yapılmaması için üreticilerin ve tedarik zincirlerinin sıkı denetlenmesini bekliyoruz. Türk ticaret kanunu yeniden düzenlenip, market açmak için sınırlama getirilmelidir. Ticaret Odaları kısıtlama getirebilir. İlimizdeki ilgili müdürlükleri göreve çağırıyorum. Yerel meslektaşlarımızdan da destek bekliyorum. Diğer illerimizdeki yerli ve milli market sahibi esnaf kardeşlerimizin bu projemize destek vermelerini bekliyor hep birlikte devletimizin yanında olmayı davet ediyoruz. Zaman birlik olma zamanıdır savaşlar günümüzde tank ve tüfekle değil ekonomik silahlar ile yapılmaktadır. Bizim elimizde de güçlü silahlarımızın olduğunu devlet düşmanları bilmelidir. ” dedi. Gazetekale.com. 

İlginizi Çekebilir

Uyuşturucu operasyonunda 1 şüpheli tutuklandı

İlginizi Çekebilir

Yahşihan’da diyabet hastaları için protokol  

İlginizi Çekebilir

Kırıkkale Belediyesi işçilerine yemek ücretlerinde artış 

Ersincan
BİM ÇALIŞANLARI SİZİ KABUL EDERMİ ŞAKA GİBİSİNİZ SEN VERİYORSUN ASGARİ ÜCRET BİM VERİYOR 7 8 BİN MAAŞ VE ÇALIŞMA SAAT EN AZ 8 SAAT HEY YAVRUM HEY ELİNİZE FIRSAT GEÇMESİN AMAN DEYİM

Murat göçer
Ramazan bey ağzınıza sağlık milli görüş budur tebrik eder yolunuzun daim olmasını dilerim

Faruk
Ya sen önce kapiyin önünü süpür bim sen ilk önce işçilerine düzgün maaş ver

Kağan
Sanki bunlar daha ucuza mal veriyolar sanki bu krizde hiç etkileri yok gibi savur babam savur yersen

Muhsin
Şu tipe bak… seni kim büyüttü?

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

37871

MHP teşkilatı seçime hazır!

Gümüş, Gazetekale Gazetesi’nin 1’inci yaşını kutladı

Besicilere çiçek hastalığı uyarısı!

Otomobil ve kamyonet çarpıştı, 1 kişi öldü!

Ronaldo, Al-Nassr’da ilk golünü penaltıdan kaydetti

İnternet haber siteleri için 1 Nisan’da yeni bir dönem başlıyor

SIRADAKİ HABERLER