Benim Kulübüm Yeşilay" projesi ile 585 öğrenciye ulaşıldı

Yeşilay Kırıkkale Şube Başkanı Muhammet Erkam İşler, ilk ve ortaokul öğrencilerine yönelik Yeşilay'ın tanınırlığını artırmak, bağımlılık konusunda farkındalık oluşturmak ve gönüllüğü yaygınlaştırmak amacıyla "Benim Kulübüm Yeşilay" projesi ile 585 öğrenciye ulaşıldığını bildirdi.

  • Eğitim
  • 26 Aralık 2022
  • 19:02
Benim Kulübüm Yeşilay" projesi ile 585 öğrenciye ulaşıldı

RENKLİ GÖRÜNTÜLER OLUŞUYOR 
İşler, yazılı açıklamasında, proje kapsamında ilk ve orta okullarda öğrenim gören öğrencilere yönelik çeşitli etkinlikler düzenlendiğini dile getirdi. Öğrencilere Yeşilay'ı tanıtmak ve farkındalık oluşturmak amacıyla 14 Aralık'ta hayata geçirilen proje kapsamında, 585 öğrenciye ulaştıklarını aktaran İşler, şunları kaydetti: "Hedefimiz, 2023 yılı içerisinde il ve ilçelerdeki bütün ilk ve ortaokullarındaki öğrencilerimize ulaşmak.” 

YAPABİLECEKLERİ FAALİYETLER ANLATILIYOR
Okullarda Yeşilay kulüplerinin kurulması ve aktif hale getirilmesi hedefleniyor. Proje kapsamında, öğrencilerle farklı oyunlar, çizgi filmler ve sunumlar ile teknoloji bağımlılığı, sağlıklı yaşamın önemi ve zararlı alışkanlıklar karşısında nasıl tavır sergilemeleri gerektiği interaktif şekilde aktarılıyor. Yeşilay hakkında bilgilendirme yapılıyor ve öğrencilere okullarında Yeşilay kulübü kurmaları halinde yapabilecekleri faaliyetler anlatılıyor." İşler, projeye desteklerinden dolayı İl Milli Eğitim Müdürü Hayati Telefoncu ve emeği geçen öğretmenlere teşekkür etti.

Kaynak: AA
 

İlginizi Çekebilir

123 suç kaydı bulunan firari hükümlü yakalandı

İlginizi Çekebilir

Ünal’dan gururlandıran başarı 

İlginizi Çekebilir

Umre semineri düzenlendi

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

29227

Çiftçi: “Kadınların sesi olacağız”

3. Lig Basketbol maçları başlıyor

Yüksek Hızlı Tren seferleri için geri sayım 

Kurnaz’dan Kırıkkale’ye dünya şampiyonluğu hediyesi 

Taşkın: “Bütün mücadelemiz Kırıkkale için olacak”

Park halindeki dolmuş ve traktör yandı

SIRADAKİ HABERLER