BAL Ligi 2020-2021 sezonunun sinyallerini verdi

BAL Ligi 2020-2021 sezonunun sinyallerini verdi

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından bu yıl 11’nci sezonu düzenlenecek olan Bölgesel Amatör Lig (BAL) başlama sinyallerini verdi. TFF’den yapılan açıklamada, lige katılacak takımların saha denetimlerinin yapılmasının ardından ligin başlama tarihinin kesinleştirileceği belirtildi. 

  • Kategori : Spor
  • 30 Kasım 2020 Pazartesi
  • 16:34

BAL LİGİ’NDE 268 TAKIM YER ALACAK
Türkiye Futbol Federasyonu tarafından 11’ncisi düzenlenecek olan Bölgesel Amatör Lig’in pandemi şartlarının değerlendirilmesinin ardından belirleneceği açıklandı. 2020-2021 sezonunda BAL Ligi’ne 268 takımın katılacağı belirtilirken, bu takımlardan 128’inin geçen sezon lig yer alan takımlardan, 140’ının ise ilk kez Bölgesel Amatör Lig’de yer alacak yerel lig takımlarından oluşacağı açıklandı.

PANDEMİ ŞARTLARINA GÖRE TARİH BELİRLENECEKTİR
Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Genel Başkan Vekili Adnan Ersan konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “2020-2021 sezonu Bölgesel Amatör Lig Statüsü ile Lisans Vize ve Transfer İşlem tarihleri lige katılması kesinleşen takımların saha denetimlerinin tamamlanmasından sonra açıklanacaktır. Ligin başlama tarihi o anki pandemi şartlarına göre ilgili kurum ve kuruluşların görüş ve önerileri doğrultusunda belirlenecektir. Takımlarımıza müsabakalar başlamadan önce hazırlık çalışmaları yapabilmeleri için yeterli süre verilecektir.” dedi.

Ayrıca Türkiye Futbol Federasyonu tarafından Bölgesel Amatör Lig’e katılım genel esasları belgesi yayımlandı. Yayımlanan katılım genel esasları belgesi şöyle; 

1. Türkiye Futbol Federasyonu tarafından bu yıl 11. sezonu düzenlenecek Bölgesel Amatör Lig’e 2020-2021 Sezonunda 268 takımın katılma hakkı vardır. Bu takımlardan 128’i geçen sezon Bölgesel Amatör Lig’de yer alan takımlardan, 140’I İlk kez Bölgesel Amatör Lig’de yer alacak Yerel Lig takımlarından oluşmuştur.

2. 2020-2021 sezonunda Bölgesel Amatör Lig’de yer alacak kulüpler aşağıda belirtilen belgeleri hazırlayarak en geç 31 Aralık 2020 tarihine kadar Türkiye Futbol Federasyonu Amatör İşler Müdürlüğü (BAL Departmanlığına) belgelerin aslını göndereceklerdir.(Türkiye Futbol Federasyonu Ehlibeyt Mah. 6.Sok. No.3 BalgatANKARA)

Türkiye Futbol Federasyonu’na Gönderilecek Belgeler:
1-Kulübün Bölgesel Amatör Lig’e katılacağını belirten Yönetim Kurulu kararının bir sureti.

2-KATILIM FORMU (Ek:1)

3-Antrenman ve müsabakalarda fiilen kullanılacak, soyunma odası ve hakem odasına sahip, nizami boyutlarda, doğal çim veya uygunluğu TFF tarafından onaylanmış suni çim zeminli, mülkiyeti kulübe ya da kulübün bağlı olduğu kuruma veya bir başka kuruma ait olup bu sahanın kulübe tahsis edildiğine dair belge.(Saha-Stat kriterleri Ek:2)

4-Lige Katılım Teminatı’nın nakit olarak yatırıldığına dair banka dekontu. 3. Bölgesel Amatör Lig’e katılacağını bildirip, fikstüre dahil olan kulüplerin, Bölgesel
Amatör Lig başlamadan veya başladıktan sonra ligden çekilmesi veya çıkarılması halinde, yatırdıkları teminat yanacağı gibi, aynı sezon içinde kendi ilinin yerel liginde de yer alamaz ve Bölgesel Amatör Lig’den düşmüş sayılır. 4. Bölgesel Amatör Lig’e katılan kulüplerin antrenman ve müsabakalarda fiilen kullanılan, mülkiyeti kulübe ya da kulübün bağlı olduğu kuruma ait olan veya bu kulüplere tahsis edilmiş, soyunma odaları ve hakem odasına sahip, nizami boyutlarda, doğal çim veya uygunluğu Türkiye Futbol Federasyonu tarafından onaylanmış suni çim zeminli bir sahayı belirtilen kriterlere uygun olarak temin etmeleri zorunludur.

5. Bölgesel Amatör Lig’e katılacak olan kulüpler lige katılım teminatı olarak 22.000 TL. tutarındaki miktarı Federasyonumuz hesabına nakit olarak yatırmak zorundadır. 2019-2020 sezonunda BAL’da yer alan kulüpler yatırmış oldukları teminatlarını çekmedilerse yeniden teminat yatırmalarına gerek yoktur. Teminatlarını çeken kulüpler teminat miktarını yeniden yatırılacaklardır. 2020-2021 sezonunda BAL’a katılacak kulüpler teminatlarını mutlaka yatırmak zorundadırlar. Katılım teminat miktarı sezon sonunda kulübün varsa TFF’ ye ödemek zorunda olduğu AFDK tarafından verilen para cezası bedelleri, takımın veya taraftarların saha veya statlara vermiş oldukları zarar bedelleri vb. bedeller kesildikten sonra kulüplere iade edilir. Katılım teminatı fikstür çekildikten sonra takımın ligden çekilmesi veya çıkarılması halinde iade edilmez. (Banka Teminat Mektubu kabul edilmemektedir.)

Kulüplerimiz lige katılım teminatı bedelini Türkiye Futbol Federasyonunun aşağıdaki
hesabına nakit olarak “ …………………………………………………………………… Spor Kulübü, 2020 - 2021 Sezonu Spor Toto Bölgesel Amatör Lig’e katılım Teminat Bedeli ” açıklamasıyla yatıracaklardır.

BANKA: T.GARANTİ BANKASI A.Ş. HESAP ADI: TL. ŞUBE: 186-1 LEVENT TİCARİ HESAP TÜRÜ: VADESİZ HESAP IBAN: TR68 0006 2000 1860 0006 2980 38

6. Bölgesel Amatör Lig’e katılan kulüpler, müsabakaların düzenli şekilde oynatılmasını sağlamak amacıyla, Kulüp Müdürü ile Tesis ve Akreditasyon Sorumlusu görevlendirmek zorundadır. Bu görevlerin kulüp yöneticileri tarafından yerine getirilebilmesi mümkündür.

7. Bölgesel Amatör Lig’e katılacak kulüplerin mutlaka kulüp logoları olacaktır. Spor Toto Bölgesel Amatör Lig’e İlk kez katılacak kulüplerimiz katılım formunun ekine kulüp logosunun bulunduğu ( jpeg formatında, 120 x 120 boyutlarında ) CD’yi ekleyeceklerdir.

8. 2020-2021 Sezonu Bölgesel Amatör Lig gruplandırma ve statüsü katılan takım sayısı kesin olarak belirlendikten ve saha denetimleri tamamlandıktan sonra açıklanacaktır.

9. 2020-2021 sezonunda BAL’a katılacak kulüplerimiz, Covid-19 salgını nedeniyle TFF Sağlık Kurulu’nun belirleyeceği müsabaka öncesi, sırası ve sonrasında uygulanacak tedbirler ve alınacak önlemler hususunda TFF tarafından yayınlanan talimatlarda belirtilen hususları yerine getirmek zorundadırlar.
 

esra_s_59@hotmail.com
esra semetler şengöz

TEKİRDAĞ İLİMİZE AİT FUTBOL TAKIMLARIMIZ BÖLGESEL AMATÖR FUTBOL LİGİNDE YOK


esra_s_59@hotmail.com
esra semetler şengöz

ÇORLUSPOR TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR ÇERKEZKÖYSPOE ÇORLU BELEDİYESPOR ÇERKEZKÖY BELEDİYESPOR NEDEN BÖLGESEL AMATÖR FUTBOL LİGİNDE YOK


YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.