Bakan Yanık’ın ilk yatırımı Kırıkkale’ye! 100 kişilik huzurevi yapılacak

Bakan Yanık’ın ilk yatırımı Kırıkkale’ye! 100 kişilik huzurevi yapılacak

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına atanan derya Yanık, Kırıkkale için yatırım kararı aldı. Yatırım kararını sosyal medya hesabından duyuran AK Parti Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can, Kırıkkale’ye 100 kişi kapasiteli bir huzurevi yapılacağını ve bu proje için 8 milyon TL’lik ödenek çıkarıldığını duyurdu. 

  • Kategori : Gündem
  • 07 Mayıs 2021 Cuma
  • 18:45

12 DÖNÜMLÜK ARAZİ ÜZERİNE KURULACAK
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına atanan Derya Yanık, bakanlık görevini devraldıktan hemen sonra Kırıkkale’ye yatırım kararı aldı. Yahşihan ilçe sınırları içerisinde yapılması planlanan huzurevi için 8 milyon TL ödenek çıkarılırken Bakan Yanık’ın ilk yatırım kararlarından birini Kırıkkale için alması şehirde memnuniyetle karşılandı. 100 kişi kapasiteli olacak huzurevinin Yahşihan İlçesinde 12 dönümlük arazi üzerine kurulacağı öğrenildi. Huzurevi için ilk etapta sağlanan 8 milyon TL’lik ödenek ile kısa zamanda inşaat ihalesine çıkılacağı edinilen bilgiler arasında yer aldı.

“YATIRIMLARIN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ”
Ak Parti Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can, Belediye Başkanı Mehmet Saygılı ve AK Parti Kırıkkale İl Başkanı Mustafa Kaplan huzurevi için sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımla Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’a teşekkür ederken Kırıkkale siyasetinde son zamanlarda yaşanan birlik ve beraberliğin meyvesini vermesi kamuoyunda da memnuniyetle karşılandı. Huzurevi yapımı için uzun zamandır konuyu takip ettiklerini ifade eden Milletvekili Ramazan Can, İl Başkanı ve Belediye Başkanı ve İl Genel Meclis Başkanı ile yakaladıkları uyum sayesinde Ankara’da güçlü olduklarını ifade etti. Can, Kırıkkale için el birliği ile yatırımların takipçisi olmaya devam edeceklerini dile getirdi.   

UYUM İÇİNDE OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ 
Yapılacak huzur evi ile Kırıkkale’de önemli bir eksikliğin giderildiğini ifade eden AK Parti İl Başkanı Mustafa Kaplan, Milletvekili, Belediye Başkanı, İl Genel Meclis Başkanı ve bütün teşkilat kademeleriyle Kırıkkale uyum içerisinde çalışmaya devam edeceklerini dile getirdi. Kaplan, “Kırıkkale’ye verdiği yatırım desteği için Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Sayın Derya Yanık’a, Bakan Yardımcılarımıza ve Milletvekillimize teşekkür ediyoruz. Sayın Bakanımızın ilk yatırım kararlarından birini Kırıkkale’ye vermiş olması bizim içinde büyük bir anlam taşımaktadır. Bir kez daha kıymetli bakanımıza teşekkür ediyorum” dedi.
 

huzurevi (2).jpg huzurevi (1).jpg huzurevi (3).jpg

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.