AK Parti’den kadına yönelik şiddete tepki!

Türkiye genelinde olduğu gibi Kırıkkale’de de “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü” nedeniyle etkinlikler düzenlendi. AK Parti Kadın Kolları Başkanı Özden Temoçin, “Kadına yönelik şiddet, sadece ülkemizin değil, maalesef tüm dünyanın sorunudur” dedi.

  • Siyaset
  • 25 Kasım 2022
  • 16:12
AK Parti’den kadına yönelik şiddete tepki!

BU SORUN BÜTÜN DÜNYANINDIR 
AK Parti Kadın Kolları 81 ilde eş zamanlı olarak 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla basın açıklaması yaptı. İl binasında düzenlenen açıklamaya Milletvekili Ramazan Can, Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, AK Parti İl Başkanı Mustafa Kaplan, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Özden Temoçin ve partililer katıldı.
Temoçin, “AK Parti; 5 buçuk milyon kadın üyesi, 600 bine yakın gönüllü teşkilat mensubuyla aynı zamanda güçlü bir kadın hareketidir.” 

ŞİDDETLE HEPİMİZ MÜCADELE EDİYORUZ 
“AK Parti Kadın Kolları olarak, kadın odaklı politika ve uygulamaların takipçisi olduğumuz kadar kadına yönelik şiddetin önlenmesi ve yaptırımların artırılması için de var gücümüzle çalışıyoruz. “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü” vesilesiyle bu konudaki kararlılığımızı bir daha vurgulamak, hükümetlerimiz tarafından atılan adımları bir kez daha hatırlatmak istedik”

BUNU HER FIRSATTA DİLE GETİRİYORUZ 
“Kadını ve kadının varlığını son derece önemseyen bir yaklaşımla “Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü” kapsamında Sayın Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da sık sık tekrarladığı gibi kadına şiddetin, insanlığa ihanet olduğunu bir kez daha haykırıyoruz. AK Parti teşkilatları olarak, her adımımızda bu bilinçle hareket ediyor, her fırsatta dile getiriyoruz”

BİR ŞİDDETE DAHA TAHAMMÜLÜMÜZ YOK
“Kadına yönelik şiddet, yalnızca kadın oldukları için uygulanan veya kadınları etkileyen, kadının insan hakları ihlaline yol açan her türlü tutum ve davranıştır. Kadına yönelik şiddet, sadece ülkemizin değil, maalesef tüm dünyanın sorunudur. Tüm dünya gibi bizim de canımızı yakan, kadına yönelik şiddetle mücadele etmekte kararlıyız. Şunu apaçık söylüyoruz ki, bu konuda asla toleransımız yok. Bunu 2002 yılında daha ilk seçim beyannamemizde de ifade ettik” dedi.

Haber: Ahmet Gökdemir 
 


İlginizi Çekebilir

Kaplan, mazbatasını aldı 

İlginizi Çekebilir

Yeni otobüsler ve abonman kartları sefere hazır 

İlginizi Çekebilir

Etiler Kavşağı, Kırıkkale’ye çok yakıştı!

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

95396

Orhan Kılıç’tan 71 öğrenciye burs 

Milletvekili Kılıç: "Türkiye’nin Saadet Partisi’ne ihtiyacı var"

Kırıkkalelilere özel konser

Kırıkkale’de 73 bin trafiğe kayıtlı araç var 

Türkyılmaz, Eris varyantı şüphesiyle hastaneye kaldırıldı 

Faili meçhul hırsızlık olayları aydınlatıldı 

SIRADAKİ HABERLER