ABC’den Çanakkale etkinliği 

Çanakkale Destanı’nın 107. yıl dönümü için ve bu destanı yazan kahramanları anmak, tarih bilincini yeni nesillere aktarmak amacıyla ABC Fen ve Anadolu Lisesi’nde düzenlenen gösterim ABC Eğitim Kurumları kapsamında 18 Mart’ta izleyiciyle buluştu.

  • Eğitim
  • 22 Mart 2022
  • 09:50
ABC’den Çanakkale etkinliği 

DUYGUSAL ANLAR YAŞANDI 
Sunulan gösterimde ecdadın iman ve bağımsızlık uğruna yedi düvelle mücadele etmesi 18 Mart 1915’te galibiyetle taçlandırdığı Çanakkale Zaferi’nin dönem fotoğrafları ve kahramanlık anıları türküler eşliğinde anlatıldı. ABC Eğitim Kurumlarının en küçük bireyinden en büyük bireyine kadar farklı nesilleri bir araya getirerek yapılan gösterimde farklı gönüller aynı duygularda birleşti. 

HERKES AYNI HİSSİYATI YAŞADI 
Bir gül bahçesine girercesine din ve vatan uğruna iman dolu göğsünü siper edip şehit olmayı şeref bilen kahraman ecdadımızı izleyen Anaokulundan Liseye Öğretmeninden Yönetimine kadar farklı nesilleri aziz şehitlerimize karşı aynı hissiyatı yaşayarak duygulandırdı. ABC Anadolu ve Fen Lisesi öğretmenleri ve öğrencileri tarafından düzenlenen gösterim izleyicileri duygulandırdı. Okul yetkilileri, “Kendi tarihimizi yaşatan, hissettiren anlamlı günleri öğrencilerimizle düzenlemede katkısı olan herkesi de onurlandırdı. Bütün öğrencilerimizin dahil olduğu böyle özel ve önemli anma günlerine imza atmaktan çok gururluyuz” ifadesinde bulundular.


Haber: Ahmet Gökdemir 
 

İlginizi Çekebilir

ABC’den Çanakkale etkinliği 

İlginizi Çekebilir

Binlerce vatandaş soğuk havada şehitler için yürüdü

İlginizi Çekebilir

Çanakkale büyük bir destandır 

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

33646

İki otomobil çarpıştı! 4 kişi yaralandı 

Kutluca: “Vatandaş borç içinde!”

Mavi Cafe ve Bistro, Yenişehir’de açıldı

Keskin beton santrali hizmette 

Bozkırın tezenesi film oluyor 

Müftü Yaşar: “Camilerimiz çocuklarla daha güzel”

SIRADAKİ HABERLER