2 bin 521 bebek dünyaya ‘merhaba’ dedi 

Geride bıraktığımız 2022 yılı içerisinde Kırıkkale’de 2 bin 521 çocuk dünyaya gözlerini açtı. Bu doğum oranları geçtiğimiz yıllara göre azalış gösterdi. Doğumların toplamında 34 tanesini ise ikizler, üçüzler ve dördüzler oluşturdu.

  • Sağlık
  • 24 Ocak 2023
  • 10:04
2 bin 521 bebek dünyaya ‘merhaba’ dedi 

ERKEK VE KADIN ORANI EŞİT 
İç Anadolu Bölgesi’nin tam merkezinde bulunan Kırıkkale’de erkek ve kadın nüfus oranının eşit olması nüfus alanında dikkatleri üzerine çekiyor. Geçmiş yıllara göre nüfus alanında doğum oranlarına göre azalış gösteren Kırıkkale’de bu yıl itibariyle nüfus oranı 275 bin 968 olarak kayıtlarda yerini alıyor. Bu kayıtlar doğrultusunda nüfusun yüzde 49,9 erkek, yüzde 50,1 ise kadınlar oluşturuyor. 


KABA DOĞUM HIZI DÜŞÜYOR 
Geride bıraktığımız 2022 yılında Kırıkkale’de toplamda 2 bin 521 çocuk dünyaya geldi. Çoğul olarak meydana gelen doğumlar ise 34 olarak kayıtlara geçti. TÜİK verilerine göre geçtiğimiz yıllara nazaran Kırıkkale’de kaba doğum hızının azaldığı gözlemlenebiliyor. 'gazetekale.com.' Yaklaşık 14 yıl önce 2009 yılında kaba doğum hızı yüzde 17,6 seviyelerindeyken, 2021 yılına gelindiğinde ise yüzde 12,8 olarak gerilemelerin başladığı görülüyor. 2022 yılına gelindiğinde ise bu oranların daha aşağı doğru iniş sergilediği kayıtlarda yerini alıyor.

Haber: Burak Çalışkan / ÖZEL HABER 

 

 


 

İlginizi Çekebilir

Mehmetçik Özaslan, vatani göreve hazır 

İlginizi Çekebilir

Vize haftasında çorbalar Yahşihan Belediyesi’nden

İlginizi Çekebilir

Yiğit Hamza’ya Adnan abisinden büyük destek

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

92164

Nur Camisi’nde engelsiz buluşma

Sevgi ve merhamet timi sahada

Temurci: “Milletimizin sorunlarını çözeceğiz”

Öztürk, “Kar yağışı çiftçinin yüzünü güldürdü”

Motorine indirim geliyor

Öğrencilerin yemek ihtiyacı devlet tarafından karşılanacak 

SIRADAKİ HABERLER