Yahşihan Belediyesin’den çevre dostu hareket

Yahşihan Belediyesin’den çevre dostu hareket
Yahşihan’da çevre kirliliğini önleme ve geri dönüşüm atıklarını ekonomiye yeniden kazandırma çalışmaları kapsamında, 3 mahalleye Mobil Atık Getirme Merkezi, 72 noktaya da geri dönüşüm sepetleri yerleştirildi.

ATIK OLUŞUMUZ AZALTILACAK
Yahşihan Belediyesi, Sıfır Atık Projesi kapsamında, geri kazanılabilir atıkların kaynağında ayrıştırılması için şehir merkezine ‘Mobil Atık Getirme Merkezleri’ kurmaya başladı. ‘Sıfır Atık Projesi’ çerçevesinde konumlandırılan merkezlerde küçük elektronik eşyalar, kağıt, karton, kitap, gazete, plastik atıklar, metal atıklar ve bitkisel atık yağlar amacına uygun şekilde toplanacak. Mobil Atık Getirme Merkezleri ile israfın önlenmesi, kaynakların daha verimli kullanılması, atık oluşumunun engellenmesi veya minimize edilmesi, bu atığın oluşması durumunda ise kaynağında ayrı toplanması ve geri kazanımının sağlanması amaçlanıyor. Yürütülen Sıfır Atık Projesi kapsamında ilçe merkezine belirlenen 3 ayrı noktaya konulan Mobil Atık Getirme Merkezlerinin artması için de çalışmalar yapılıyor.

“2023 YILINDA SIFIR ATIK”
Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz yapmış olduğu açıklamasında, “Çevre kirliliğinin önlenmesi ve geri dönüşüm atıklarının ekonomiye yeniden kazandırılması çalışmaları kapsamında ilçemizde 3 noktaya 'Mobil Atık Getirme Merkezi' ve 72 noktaya da geri dönüşüm sepetleri yerleştirdik. Mobil Atık Getirme Merkezlerine kağıt, karton, metal cam ve plastik atıkların yanı sıra atık piller de atılarak geri dönüşüme destek verilecek. İlçemizde 2023 yılında sıfır atık kapsamında çalışmalarımız bütün hızıyla devam edecektir.” ifadelerini kullandı.

Haber: Burak Çalışkan


HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.