Veysel Kutluca: “Ders zili, alarm zili oldu!

Veysel Kutluca: “Ders zili, alarm zili oldu!
Saadet Partisi İl Başkanı Veysel Kutluca, yeni eğitim ve öğretim dönemine ilişkin, “2023 Türkiye’sinde ders zili çalarken aslında ailelerimiz için de alarm zilleri çalmaktadır.

SORUNLARA ÇÖZÜM BULUNMALIDIR 
12 Eylül 1980 darbesinin yıl dönümüne atıfta bulunan Kutluca, “Siyasi tarihimizin en kara lekelerinden, aşılamayan travmalarımızdan biri olan 12 Eylül ve ardından yaşanan sürecin derin izleri bugün hâlâ siyasi ve sosyal hayatımızda görünür durumda. Millî Görüş hareketi olarak biz de doğrudan darbecilerin hedefindeydik. Partimiz kapatıldı, bizlere siyasi yasak konuldu, birçoğumuz cezaevlerinde yattık. Erbakan Hoca’mız ve arkadaşlarımızla birlikte en ağır bedelleri ödedik” ifadelerini kullandı.

HER TÜRLÜ VESAYETTEN KURTARMALIYIZ
Darbe döneminde toplumu ve gençleri kutuplaştıranların ülkeye ağır bedeller ödettiğini belirten Kutluca şöyle konuştu: “Darbenin üzerinden 43 yıl geçmesine rağmen bugün hâlâ bu acı tecrübelerden ders çıkarmayanların olduğunu görüyoruz. Hâlâ kutuplaşmadan, kamplaşmadan siyasi kazanç elde etmeye çalışanlar, insanımızın bir yarısını diğer yarısına düşman göstermeye çalışanlar ne zaman akıllarını başlarına alacaklar. Aslında ülkemizi, vesayetin üniformasından, cübbelisinden, takım elbiselisinden, forslusundan, hiç ama hiç fark etmez, her türlüsünden kurtarmamız gerekiyor.”

BİZLERİ DOĞRUDAN HEDEF ALDILAR 
Kutluca, “Darbenin üzerinden 43 yıl geçmesine rağmen acılar hâlâ tazeliğini koruyor. Siyasi tarihimizin en kara lekelerinden, aşılamayan travmalarımızdan biri olan 12 Eylül ve ardından yaşanan sürecin derin izleri bugün hâlâ siyasi ve sosyal hayatımızda görünür durumda. Ne yazık ki, 600 binden fazla insanın gözaltına alındığı, binlercesinin yıllarca hapis hayatı yaşadığı, dahası işkence gördüğü, gencecik insanların idam edildiği, 1 milyondan fazla vatandaşımızın fişlendiği bir dönemden bahsediyoruz. Yıllar sonra kurulan ‘bir sağdan, bir soldan astık’ cümlesi de bu darbenin aslında ülkemizin ve milletimizin tamamının hedef alındığını açıkça göstermektedir. Millî Görüş hareketi olarak biz de doğrudan darbecilerin hedefindeydik. Partimiz kapatıldı, bizlere siyasi yasak konuldu, birçoğumuz cezaevlerinde yattık. Erbakan Hoca’mız ve arkadaşlarımızla birlikte en ağır bedelleri ödedik” ifadelerini kullandı.

Haber: Süleyman Ok 
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.