Türkyılmaz, 146 bin TL’lik yolsuzluğu ortaya çıkardı

Türkyılmaz, 146 bin TL’lik yolsuzluğu ortaya çıkardı
Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, geçmiş dönemde oluşan yolsuzluğu gözler önüne seriyor.

Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, geçmiş dönemde oluşan yolsuzluğu gözler önüne seriyor. Yahşihan Belediyesi’nin geçmiş dönemde devlet adabını hiçe sayan uygulamaların olduğunu dile getiren Türkyılmaz, belediyede çalışan bir personelin ilçe sınırları içerisindeki işyerlerinden reklam ve işgaliye bedeli adı altında para toplayıp, zimmetine geçirdiğini açıkladı.

31 Mart 2019 mahalli idareler seçimi sonrası güçlü bir şekilde ilçe halkının oylarını alarak Yahşihan Belediye Başkanı seçilen Osman Türkyılmaz, devlet adabı ve devlet disipliniyle çalışmalarını sürdürüyor. Kişiye değil halka hizmet desturuyla çalışma sergileyen Türkyılmaz, belediye içerisinde geçmiş dönemde oluşan yolsuzlukları bir bir ortaya çıkarıyor. Türkyılmaz, belediye bünyesinde çalışan bir personelin reklam ve işgaliye bedeli topladığını ve bu paraları zimmetine geçirdiğini açıkladı.

 “Bu daha başlangıç... İlerleyen günlerde kamuoyunu farklı yolsuzluk haberleriyle bilgilendireceğim” diyen Türkyılmaz, “Belediyemiz bünyesinde çalışan personelin ilçemiz sınırları içerisindeki işyerlerinden işgaliye ve reklam bedeli toplayıp, zimmetine geçirdiği tespit edilmiştir. Tüm işyerlerinde tutanak tutulmuştur. Konu Cumhuriyet Başsavcılığına bildirilmiş, yasal süreç başlatılmıştır. Zimmete geçirilen tutar 146 bin 275 TL’dir.” şeklinde açıklama yaptı.


HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.