TSO Başkanı Varlı’dan Aybimaş’a destek 

Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Varlı, Aybimaş Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Ayan’ın yaptığı açıklamaya destek verdi.

NET VE AÇIK ŞEKİLDE KINIYORUZ!
Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Bahçeli'ye verdiği yanıtlarla büyük tartışma yaratan BİM CEO'su Galip Aykaç'a karşı tepki gösteren Aybimaş Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Ayan’a, TSO Başkanı Ahmet Varlı ziyaretiyle destek verdi. Gazetekale mikrofonuna konuşan Varlı, “Kırıkkale Ticaret ve sanayi Odası olarak BİM CEO'su Galip Aykaç'ın yaptığı açıklamayı net ve açık bir şekilde kınıyorum. Devletimizin büyüklerine yapılan bu saygısızlığın affedilmez olduğunu beyan etmek istiyorum.” 

GÜÇLENDİKÇE GÜÇ ZEHİRLENMESİ YAŞIYORLAR
“Bu vesileyle Aybimaş ailesinin sahibi Ramazan Ayan'ın yaptığı açıklamaya destek olmak için buradayım. Kesinlikle aynı fikirdeyim, bu ulusal zincir marketlerin artık devlete yük olmaya başladığını düşünüyorum. Güçlendikçe güz zehirlenmesi yaşadıklarını görüyoruz. Bunun tezahürü olarak hem devlet büyüklerimize yapmış oldukları saygısız açıklamalar hem de kendilerinde gördükleri bu kudretin nereden kaynaklandığını merak ediyorum. Ramazan beyin açıklamasında destek için buradayım. Her şekliyle yerel kuruluşlarımızın yanındayız.”

YEREL KURULUŞLARIMIZIN YANINDAYIZ 
“Her türlü TSO olarak vereceğiz inşallah bu hareket buradan Türkiye’nin geneline yayılır herkeste haddini bilir. Biz bu konuları gündeme getiriyoruz. Bu zincir marketlerin şehirlerde ve şehrimizde bu kadar hızlı çoğalmasını çok uygun bulmuyoruz. Burada devletimizin Ticaret Bakanlığı nezdinde mevzuatta değişiklik yapması lazım. Marketlerin birbirlerine olan uzaklık konusunda ciddi çalışmalar yapılmalı. Çünkü artık neredeyse bitişik mekânlarda 2-3 ayrı ulusal zincir marketi görüyoruz. Bunları artık şehirlerimiz ve şehir ekonomileri kaldırmıyor artık.” Gazetekale.com 

MEVZUATTA CİDDİ DEĞİŞİKLİK YAPILMALI 
“Belki şu söylenecek burada bu kadar insan çalışıyor bu istihdam sağlanıyor elbette o da doğru ama bizim yerel firmalarımız bu istihdamı zaten sağlıyor. Ondan dolayı biz acilen Ticaret Bakanlığı nezdinde mevzuatta değişiklik yapılmasını talep edeceğiz. Daha önceden bunu dile getirmiştik. Özellikle birbirlerine olan mesafeler noktasında asgari rakam belirlenmesi lazım. Neredeyse bitişik mekanlarda farklı zincir marketleri görüyoruz.” 

AYAN’DAN VARLI’YA TEŞEKKÜR 
“Bu mesafelerin açılmasını veya kota konulmasını istiyoruz. Burada belediyemize de görev düşüyor bunlara bu kadar serbest çalışma ruhsatı verilmemesi lazım. Belediyelerin daha dikkatli ve itinalı olması gerekiyor. Hele ki bu açıklamadan sonra. Bu bir güç zehirlenmesinin tezahürü bunun başka bir izahı yok. Kaba konuşmak istemiyorum ama bu güçlendikçe devlete dikleşmek. Biz bu filmi daha önceden seyrettik akıbeti aynı olur” dedi. Ayan ise Varlı’ya verdiği destekten dolayı teşekkür etti. 

Haber: Ahmet Gökdemir 


 


HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.