MHP’de Başkan Murat Abalı, yeniden güven tazeledi 

MHP’de Başkan Murat Abalı, yeniden güven tazeledi 
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırıkkale İl Başkanlığının 14. Olağan Kongresini gerçekleştirdi. Kongrede mevcut başkan Av. Murat Abalı, güven tazeleyerek yeniden başkanlık görevine seçildi. 

BİRLİK VE BERABERLİK SERGİLENDİ 
Kongrede, saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu. Divan kurulu üyelerinin belirlenmesinin ardından konuşmalar yapıldı.  MHP Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk, burada yaptığı konuşmada, Cumhur İttifakı'nın Türkiye Yüzyılı'nı inşa edecek kadrolardan teşekkül eden bir ittifak olduğunu söyledi.

ZİLLET İTTİFAKI TEL TEL DÖKÜLÜYOR 
Cumhur İttifakı'nın Türk Devleti'nin ve milletinin hem bölgede hem de dünyada lider ülke olmasının önündeki engelleri aşacak bir ittifak olduğunu savunan Öztürk, şöyle konuştu:
"Karşımızda bulunan ve kendilerine 'zillet' adını vermiş olduğumuz ittifakın mensupları, bakın seçim bittikten sonra tel tel dökülmeye başladılar. Bir gün o onu suçluyor, diğer gün o onu suçluyor. 'İyi ki de biz kazanamamışız.' diyor. Bir sürü gizli ittifakların ortaya çıktığını görüyoruz. Atatürk'ün kurmuş olduğu CHP bu değil. CHP bugün itibariyle Amerikan emperyalizmini Türkiye'de ön plana almış, FETÖ ve PKK ile ittifak yapmaktan çekinmemiş, ne kadar gayri milli unsur varsa onları diline pelesenk etmiş ve onların kazanması hususunda bize karşı bir mücadeleye girişmiş bir siyasi partiden öte değildir."

ABALI’DAN BİRLİK VE BERABERLİKMESAJI 
Öztürk, 2024 Mahalli İdareler Seçimi'nde de Cumhur İttifakı'nın kazanması için bütün güçleriyle çalışacaklarını ifade etti. İl Başkanı Murat Abalı da bu makamların ülkücü şehitlerin ve Türk milletinin makamı olduğunu belirtti. Bu makamların ağırlığının ve büyüklüğünün farkında olarak işgal ettiklerini aktaran Abalı, "Bu makam bizim için de bir gün gelip geçecek. Nice yiğitler bu makamları temsil edecek. Allah geçmişte bu makamlarda hizmet eden herkesten razı olsun." dedi. Tek liste halinde yapılan kongrede mevcut İl Başkanı Murat Abalı, yeniden seçildi. Kongreye, MHP'li ilçe ve belde belediye başkanları, teşkilat mensupları, siyasi parti temsilcileri ile partililer katıldı.

Kaynak: AA

YÖNETİM KURULU LİSTESİ 
Cemal Piliç 
Cahit Doğan 
İrfan Arsan 
Yetiş Yağlı 
Ömer Şansan 
Menderes Eray 
Nuri Yılmazer 
Buket Erman 
Hanifi Atmaca 
İsmail Kuplay 
Ali Rıza Maltaş
Recep Ünal 
Bahadır Karayel
İlyas Çakıroğlu 
Enver Tufan 
Eren Saygılı 
Korhan Özaydın 
Yıldırım Pehlivanlı 
Berat Şahin 
Paşa Cebeci 

DİSİPLİN KURULU 
Ali Ulutaş 
Seyit Önal 
Enes Turbay 
Mustafa Tolun 
İhsan Akgül 
Sinan Taşkıran 
Hasan Basri Savaş 

ÜST KURUL DELEGESİ 
Murat Abalı 
Faruk Akbulut 
Cemal Piliç 
Yetiş Yağlı 
Mehmet Duran Ekici 
Halit Tufan 
Berat Şahin 
Oğuzhan Akpınar 

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.