Kırıkkale’nin eğitim kalitesini daha ileriye taşıyacağız

Kırıkkale’nin eğitim kalitesini daha ileriye taşıyacağız
Kırıkkale İl Milli Eğitim Müdürü Rıza Aydın, gazetecilerle sabah kahvaltısında buluştu. Eğitim alanında Kırıkkale’nin iyi noktada olduğunu vurgulayan Aydın, “Eğitim kalitemizi daha da artırmak için mücadele sergileyeceğiz” dedi.

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ GAZETECİLERLE BULUŞTU

Kırıkkale İl Milli Eğitim Müdürü Rıza Aydın, yerel ve ulusal medya temsilcileriyle Öğretmen Evi’nde kahvaltıda bir araya geldi. Kırıkkale’nin kaliteli bir eğitim çıtasına sahip olduğuna vurgu yapan Aydın, bu kalitenin daha da ileriye gitmesi için ellerinden gelen çaba ve gayreti göstereceklerini vurguladı. Aydın, amaçlarının tüm kademelerde eğitim gören çocuklara hak ettikleri eğitim ve öğretim ortamını sunmak olduğunu söyledi.

52 BİN 690 ÖĞRENCİ BULUNUYOR

Tüm öğrencileri donanımlı bir şekilde geleceğe hazırlama gayreti içerisinde olduklarını aktaran Aydın, “Başladığımız günden itibaren öğretmenler odası buluşmaları yaptık. Bakanımızın öğretmenler odası konuşmalarına değer veriyoruz. İlimizde resmi ve özel 243 okul, 4 bin 143 öğretmen ve 52 bin 690 öğrencimiz var. Geniş bir aileyiz ve 150 bin kişilik bir kitleye hitap ediyoruz. Kırıkkale, başarı sıralamasında Türkiye ortalamasının üzerinde, hedefleri olan ve bu hedefleri tutturan bir şehir. Amacımız, öğretmenler okullarına sabah enerjik ve mutlu olarak gitsinler, akşam yorgun ama huzurlu evlerine dönsünler."

kirikkalenin-egitim-kalitesini-daha-ileriye-tasiyacagiz2.jpg

MUTLU ÖĞRETMEN, BAŞARILI ÖĞRENCİ

Aydın, "mutlu öğretmen, başarılı öğrenci, huzurlu veli" sloganıyla çalıştıklarını belirterek, müdürlük bünyesindeki resmi ve özel bütün kurumların kapılarının basın mensuplarına açık olduğunu kaydetti. Göreve geldikleri günden itibaren 55 günde 100 okulu ziyaret ettiklerini vurgulayan Aydın, “Çocuklarımızın eğitimde daha başarılı olması için çalışıyoruz. Okullarımızı ziyaret ederek hem sorunları hem de taleplerin çözümü için gerekli çalışma sergiliyoruz” dedi.

kirikkalenin-egitim-kalitesini-daha-ileriye-tasiyacagiz3.jpg

KIRIKKALE’DE ÖĞRETMEN İHTİYACI YOK

Kırıkkale’nin eğitim kalitesinde kendisini kanıtlamış bir il olduğuna dikkat çeken Aydın, bu konuda öğretmenlerin gerçekten büyük çaba sarf ettiğini söyledi. Yeni atama dönemiyle ilgili de konuşan Aydın, Kırıkkale’de şuanda bir öğretmen ihtiyacı olmadığına vurgu yaptı. Sadece özel eğitim alanında eksiklik olduğunu söyleyen Aydın, “Milli Eğitim Bakanlığımızın yapmış olduğu çalışmalar neticesinde eksik görülen yerlerdeki sorunlar giderilecektir” şeklinde konuştu. Toplantı, fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.