Kırıkkale Üniversitesi artık Endonezya İslam Üniversitesi ile ortak

Kırıkkale Üniversitesi artık Endonezya İslam Üniversitesi ile ortak
Kırıkkale Üniversitesi ve Endonezya Devlet İslam Üniversitesi Sunan Kalijaga arasında iş birliği protokolü imzalandı.

Dünyanın farklı coğrafyalarındaki kardeş üniversitelerle proje bazlı iş birliği çalışmalarını başarı ile sürdüren Kırıkkale Üniversitesi, proje bazlı iş birliği protokollerine bir yenisini daha ekledi.

PROTOKOL İMZALANDI

Kırıkkale Üniversitesi, Endonezya Devlet İslam Üniversitesi Sunan Kalijaga ile birlikte yaptığı “Yapay Zeka Temelli Müfredat Tasarımı “ konulu seminerde iki üniversitenin akademik birimleri arasında ortak yapılabilecek projeler kararlaştırılarak iş birliği protokolü imzalandı.

1111.jpg

ÜNİVERSİTE YETKİLİLERİ HAZIR BULUNDU

Protokol imza törenine Rektör Prof. Dr. Ersan Aslan, Endonezya Devlet İslam Üniversitesi Sunan Kalijaga Rektörü Prof. Dr. Al Makin ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. H. Iswandi Syahputra, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Başalan ve Prof. Dr. Erol Yılmaz, Genel Sekreter Dr. Öğr. Üyesi Şevket Evci ile Dış İlişkiler Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Zeynep Başer, Endonezya Devlet İslam Üniversitesi Sunan Kalijaga dekan yardımcıları katıldı. Protokole imza atan Rektör Prof. Dr. Ersan Aslan ve Endonezya Devlet İslam Üniversitesi Sunan Kalijaga Rektörü Prof. Dr. Al Makin, birbirlerini tebrik ederek protokolün her iki ülke ve üniversite adına hayırlı olmasını diledi.

kku.jpg

PROTOKOL GENİŞ İMKANLAR SUNUYOR

Protokol kapsamında; sanal gerçeklik ortamlarında yabancı dil öğrenimi, üretken yapay zeka araçlarını kullanarak öğretim materyallerinin geliştirilmesini teşvik etme, kanser hastalarının sosyal yaşamdaki durumlarının yapay zeka ile analiz edilmesi, yapay zeka ile öğrenci memnuniyetini analiz etmek: Türkiye ve Endonezya'daki örnek olaylar, medyanın gençler üzerindeki etkisi, yapay zeka ve spor eğitimi, Türkiye ve Endonezya'da internet ve teknoloji bağımlılığı, İslamofobi'yle mücadele, Türkiye ve Endonezya tefsirinde çağdaş yorumlar ve karşılaştırılması, yapay zeka uygulamalarında İslami etik, helal et belgelendirilmesi ve hayvan kesiminde iki ülkede yapılan uygulamalar konusunda ortak çalışmalar yapılması amaçlanıyor.
Protokol imza töreni, hatıra fotoğrafı çektirilmesi ile sona erdi.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.