Zabıta ekipleri çok sayıda dilenci hakkında işlem yaptı

Kırıkkale Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, dilencilere yönelik çalışmalarını sürdürüyor.  Özellikle cami, AVM ve trafik ışıklarının önünde yoğunluk oluşturan dilenciler ekiplerce toplanarak Zabıta Müdürlüğüne götürüldüler. 

  • 3. Sayfa
  • 30 Eylül 2022
  • 10:19
Zabıta ekipleri çok sayıda dilenci hakkında işlem yaptı

DİLENCİLERİN PARALARINA EL KONULDU
Duygu istismarı yapan dilencilere karşı Kırıkkale Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri çalışmalarını sürdürüyor. Özellikle vatandaşların yoğunluk oluşturduğu yerlerde duygu sömürüsü yapan dilenciler toplanarak Zabıta Müdürlüğüne götürülerek burada üzerlerinde bulunan paralara el konulup, Kabahatler Kanunu gereği her birine idari para cezası uygulandı. Bu konuda vatandaşlara da önemli sorumluluk düştüğünü belirten Zabıta Ekipleri, bu şahıslar kendilerine geçim kaynağı olarak dilenciliği gördüklerini belirterek itibar etmemelerini istediler.


TOPLANARAK ZABITA MÜDÜRLÜĞÜNE GÖTÜRÜLDÜLER
Zabıta Müdürlüğünden yapılan açıklamada ayrıca “ Bu gün yaptığımız çalışmada onlarca dilenci toplanarak Zabıta Müdürlüğümüze götürüldü. Işıklarda, merkezde, cami ve AVM önünde yaptığımız çalışmalarda toplanan bu dilencilerin üst araması yapılarak, üzerlerinde çıkan paralara el konup, Kabahatler Kanununa göre işlem yapıldı. Burada vatandaşlarımıza da önemli görevler düşüyor, bu şahıslara para verilmemesini istiyoruz, verildiği sürece dilenciliğe, duygu istismarına devam ediyorlar. Şikâyet eden de vatandaşımız, para veren de vatandaşlarımız. Bizde bu durumdan mustaribiz, yaptığımız işlemlerin tamamı, vatandaşların para verildiği sürece bir fayda sağlamıyor, bugünde yine topladık, yine üst araması yaptık, yine üzerlerinde ki paraya el koyduk” ifadelerine yer verildi. 

Haber: Ahmet Gökdemir 

İlginizi Çekebilir

Yahşihan’a Kırım Parkı 

İlginizi Çekebilir

Kızılay, ihtiyaç sahiplerinin yanında 

İlginizi Çekebilir

Kadın kursiyerlere sağlık eğitimi 

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

15492

MHP teşkilatı seçime hazır!

Gümüş, Gazetekale Gazetesi’nin 1’inci yaşını kutladı

Besicilere çiçek hastalığı uyarısı!

Otomobil ve kamyonet çarpıştı, 1 kişi öldü!

Ronaldo, Al-Nassr’da ilk golünü penaltıdan kaydetti

İnternet haber siteleri için 1 Nisan’da yeni bir dönem başlıyor

SIRADAKİ HABERLER