Yuva Mezarlığı’na sellik yapımı tamamlandı

Kırıkkale Belediyesi, Yuva Mezarlığı’nda yaşanan su baskınlarının önüne geçebilmek adına sel suyu tahliye kanalı yaptı. Yapımı tamamlanan su kanalının 500 metre uzunluğunda olduğu belirtildi. 

  • Güncel Haberler
  • 19 Temmuz 2022
  • 14:51
Yuva Mezarlığı’na sellik yapımı tamamlandı

40 TONLUK YENİ SU DEPOSU
Kırıkkale Belediyesi, şehrin ikinci büyük mezarlığı olan Yuva Mezarlığı’nda yaşanan su baskınlarını önlemek amacıyla, sel suyu tahliye kanalı yapımı ve mezarlığın en üst noktalarına şebeke suyu ulaşımının sağlaması için su hattı çekimi ile yeni depo kurulumu tamamladı. Ayrıca Kırıkkale Belediyesi tarafından Yuva Mezarlığı içerisine, 40 tonluk yeni bir su deposu kuruldu. 

“İLK ETAPTA HİÇBİR SORUNLA KARŞILAŞMADIK”
Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, Yuva Mezarlığı’nda yaşanan su baskınlarını önlemek amacıyla yürüttükleri çalışmanın önemine dikkat çekerek, “Yağmurun yağmasını mutlaka arzu ederiz. Ancak, yağış olduğunda mezarlık içerisinde sel baskınlarına neden olmaktaydı. Bunun için yeni su kanalını tamamladık. Geçtiğimiz günlerde yağan yağmurlarda ilk etapta hiçbir sorunla karşılaşmadık” ifadelerini kullandı. 

“MEZARLIĞA ULAŞMAKTA GÜÇLÜK ÇEKİYORDUK”
Öte yandan Kırıkkale Belediyesi, Yuva Mezarlığı içerisinde yeni defin alanı oluşturarak, parselasyon çalışmaları yaptı. Yapılan çalışmaları değerlendiren vatandaşlar, memnuniyetlerini dile getirerek, “Her yağışta mezarlıklarımıza ulaşmakta zorluk çekiyorduk, yeni kanalın yapımı çok güzel oldu, mezarlıklarımızın çevresine de düzenleme gelmiş oldu. Özellikle su sıkıntısı yaşıyorduk, yeni yapılan hatlar ile suya da kolay ulaşıyoruz. Yapılan çalışmalardan dolayı Kırıkkale Belediyesi’ne teşekkür ediyoruz” ifadesini kullandılar.

Haber: Burak Çalışkan

İlginizi Çekebilir

Kırıkkale, belediye otobüsüne kavuşuyor

İlginizi Çekebilir

Kırıkkale Belediyesinden Sporculara İkram

İlginizi Çekebilir

Mezarlıklarda bayram bakımı

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

82489

‘Güç sende, biz de yanındayız’

Vali Tekbıyıkoğlu’ndan esnaflarla çay-simit sohbeti 

Ticaret ve Sanayi Odası’nda seçim heyecanı 

Camide imamı vuran zanlı tutuklandı!

Grup Liva, gençler için sahne alacak 

Öztürk’ten karayolları çalışanlarına müjde! “Karayolları çalışanları kadroya geçecek”

SIRADAKİ HABERLER